Relację prowadzą : autor:
Marcin Motyka
autor:
Rafał Smoliński
Kończymy już naszą relację z finału 127. edycji Wimbledonu. Dziękujemy Państwu za chwilę spędzone z nami w ciągu ostatnich 14 dni i zapraszamy na nasze kolejne relacje z następnych turniejów!
Skomentuj 0
Pozuję do zdjęć z pucharem Andy Murray, pierwszy brytyjski mistrz Wimbledonu od 77 lat!
Skomentuj 0
- Dedykuuję ten sukces mojej mamie, które pragnęła go chyba nawet bardziej ode mnie i mojemu trenerowi - kontynuował Szkot.
Skomentuj 0
- Czuję się zupełnie inaczej niż w ubiegłym roku. To był trudny mecz, który obfitował w dużą ilość długich wymian - stwierdził Murray.
Skomentuj 0
- Andy zasłużył na ten triumf, zagrał dziś niesamowicie - Djoković docenił klasę rywala.
Skomentuj 0
Novak Djoković odebral paterę dla przegranego w finale, ale teraz przy owacji kortu centralnego, przepiękny, złoty pucharek dla triumfatora wznosi w górę Andy Murray.
Skomentuj 0
  • Mohamed Lahyani, główny arbiter zawodów, otrzymał symboliczna pamiątkę.
    Skomentuj 0
    Nie ma co się dziwić łzom Murraya. To łzy szczęścia młodego sportowca, który spełnił swoje najskrytsze marzenie. Już za kilka chwil rozpocznie się ceremonia dekoracji.
    Skomentuj 0
    77 lat Wielka Brytania na to czekała. W 1936 roku triumfował w Wimbledonie Fred Perry, a w 2013 Andy Murray. Urodzony w Dunblane Szkot przechodzi do historii brytyjskiego białego sportu. Został pierwszym w historii brytyjskim mistrzem Wimbledonu w Erze Otwartej tenisa.
    Skomentuj 4
    Zobacz więcej komentarzy (1)
    4:6, 5:7, 4:6 - Gem, set i mecz - Andy Murray!
    Skomentuj 1
    Fenomenalna wymiana wygrana przez Murraya i czwarty meczbol!
    Skomentuj 0
    Murray znów broni break pointa świetną, ofensywną akcją.
    Skomentuj 0
    Cudowna odegranie Djokovicia i trzecia piłka na przełamanie!
    Skomentuj 0
    Broni się, broni break pointa Murray! Powrót do równowagi.
    Skomentuj 0
    Przepiękna wymiana i drugi break point dla Serba!
    Skomentuj 0
    Obronił break pointa Murray. Równowaga.
    Skomentuj 0
    Forhend w siatkę Murraya i piłka na przełamanie dla Djokovicia!
    Skomentuj 0
    Trzeci meczbol także oddalony! Walczy Djoković![b][/b]
    Skomentuj 0
    4:6, 5:7, 4:5* - Broni dwóch meczboli Serb!
    Skomentuj 0
    4:6, 5:7, 4:5* -Trzy piłki meczowe Andy Murray!
    Skomentuj 0
    4:6, 5:7, 4:5* - Wyrzuca bekhend Serb, 15-0. 30-0, Szkot dwie piłki od triumfu w Wimbledonie!
    Skomentuj 0
    4:6, 5:7, 4:5* - Forhend Djokovicia trafia w siatkę i przełamanie na korzyść Murraya!
    Skomentuj 1
    *4:6, 5:7, 4:4 - Bardzo zła decyzja Djokovicia, która może go dużo kosztować, 15-30. Genialny w obronie Murray i dwa break pointy!
    Skomentuj 0
    *4:6, 5:7, 4:4 - Od błędu bekhendowego zaczyna Murray. Niesamowita kontra forhendem po krosie Murraya, 15-15. Błąd z returnu Serba na 30-15. Nie trafił minimalnie forhendem Szkot i 30-30. Wyrzucił z forhendu Djoković, 40-30. Po raz kolejny pokazał nadzwyczajne umiejętności w grze obronnej Szkot. Gem dla Murraya i trzeci set, a także cały mecz wkracza w decydującą fazę.
    Skomentuj 0
    4:6, 5:7, 4:3* - Pierwszy break point obroniony przez Djokovicia, kombinacją serwis+forhend, ale przy drugim do ataku ruszył Murray i wygrał punkt. Przełamanie powrotne na korzyść Szkota!
    Skomentuj 1
    *4:6, 5:7, 4:2 - Walczy o błyskawiczne przełamanie powrotne Murray, dwie świetne akcje i 0-30. Fantastycznie konstruował punkt Szkot, lecz uderzył z woleja w siatkę, 15-30. Dwie piłki na rebreaka dla Murraya!
    Skomentuj 1
    *4:6, 5:7, 4:2 - Seria błędów Murraya i traci podanie Szkot. Czwarty gem z rzędu dla Djokovicia!
    Skomentuj 1
    4:6, 5:7, 3:2* - Dwa break pointy dla Djokovicia!
    Skomentuj 0
    4:6, 5:7, 3:2* - Wygląda na to, że przezwyciężył chwilę kryzysu Djoković, a teraz Murray wpadł w zapaść. 0-30 przy podaniu Szkota.
    Skomentuj 0
    4:6, 5:7, 3:2* - Bekhend po linii Djokovicia pofrunął w aut, 0-15. Chyba pierwszy punkt wygrany drop szotem przez Serba, 15-15. As serwisowy na 30-15. Znów tym punkt wygrany skrótem, ale tym razem nie bezpośrednio, bo Murray dobiegł do piłki, ale odgrywając trafił w siatkę, a następnie dobra akcja Serba i trzeci gem z rzędu dla lidera męskich rozgrywek.
    Skomentuj 0
    *4:6, 5:7, 2:2 - Przełamuje Djoković! Serb wraca do gry!
    Skomentuj 0
    4:6, 5:7, 1:2* - Wychodzi Murray na 30-30 z 0-30. Wygrywa długą wymianę Djoković i ma break pointa na odrobienie strat!
    Skomentuj 0
    4:6, 5:7, 1:2* - Czyżby rozluźnienie wkradło się w poczynaniach Murraya? 0-30 przy podaniu Szkota.
    Skomentuj 0
    4:6, 5:7, 1:2* - Podwójny błąd serwisowy Djokovicia na początek gema, 0-15. Fatalny atak Serba, 0-30. Ratuje się Djoković w tym gemie, cztery świetne akcje pod rząd i utrzymał podanie.
    Skomentuj 0
    *4:6, 5:7, 0:2 - Po przełamaniu dokłada gema wygranego "na sucho" Murray. W beznadziejnej sytuacji jest Djoković.
    Skomentuj 1
    4:6, 5:7, 0:1* - Cuda w obronie wyprawia dziś Murray i ma nagrodę. Przełamanie w gemie otwarcie trzeciego seta. Wszystko na to wskazuje, że Wielka Brytania będzie dziś świętować.
    Skomentuj 3
    *4:6, 5:7, 0:0 - Fatalnie rozpoczyna Djoković, dwa niewymuszone błędy i 0-30. Dobra kombinacja serwis+forhend, 15-30. Wygrywające podanie na 30-30. Kapitalna defendywa Szkota i juz w partii otwarcia jest break point!
    Skomentuj 1
    *4:6, 5:7, 0:0 - Trzecią partię od serwisu rozpocznie Novak Djoković.
    Skomentuj 1
    Znów udał się do szatni po secie Andy Murray. Za chwilę początek trzeciej odsłony, czyżby ostatniej?
    Skomentuj 1
    • Etienne Zgłoś komentarz
      Cóż, Murray gra dobrze, ale Djokovic z kolei słabo... Jak na niego. Wygra lepszy, po prostu.
      4:6, 5:7 - Asem serwisowym kończy drugiego seta Andy Murray. Seta w którym przegrywał już 1:4! Novak Djoković na kolanach, czy Serb zdoła się podnieść?
      Skomentuj 2
      • RvR Zgłoś komentarz
        Jedziesz Andy!!!! Jeszcze jeden!!! :))))
        • Isiomaniak Zgłoś komentarz
          Wykrakałem pisząc kilkadziesiąt minut temu "4:1 to nie jest bezpieczne prowadzenie akurat w tym turnieju xd Co nie, Serenka?"
          4:6, 5:6* - Wyrzuca bekhend Djoković 0-15. Świetnie podanie Murraya na 30-0. Return w aut i trzy setbole!
          Skomentuj 2
          4:6, 5:6* - Pierwszego break pointa Djoković obronił, ale przy drugim uderzył z forhendu w siatkę. Przełamanie dla Murraya i prowadzenie 2-0 w setach coraz bliżej!
          Skomentuj 0
          *4:6, 5:5 - Po raz kolejny przegrał punkt przy siatce Djoković. Chętnie atakuje dziś Serb, ale zbyt wielu punktów mu to nie przynosi. Wściekły Serb, awanturuje się z arbitrem, bowiem twierdzi, że piłka po uderzeniu Murraya wyleciała w aut, którego sędziowie nie wywołali. Break pointy dla Szkota!
          Skomentuj 0
          *4:6, 5:5 - Wyrzuca forhend w aut Murray, 0-15. Szczęśliwie przy siatce Szkot, ale punkt trafia na jego konto, a następnie as serwisowy, 30-15. Przejął inicjatywę Djoković i wymusił błąd rywala, 30-30. Wygrywające podanie Szkota na 40-30. Prosty błąd z returnu Serba i Murray wyrównuje na 5:5.
          Skomentuj 0
          4:6, 5:4* - "Na sucho" wygrany gem serwisowy Djokovicia. Pierwszy w meczu.
          Skomentuj 1
          *4:6, 4:4 - Przepiękną akcją broni drugą piłkę na przełamanie Murray. Ostatecznie, po długiej walce na przewagi, utrzymuje podanie Szkot. Trzeci gem z rzędu dla reprezentanta gospodarzy.
          Skomentuj 0
          4:6, 4:3 - Asem serwisowym broni się przed przełamaniem Murray. Ale po fantastycznej wymianie Djoković staje przed drugą okazją.
          Skomentuj 1
          • Pottermaniack Zgłoś komentarz
            Djoker podobnie jak Aga nie utrzymał trzech gemów przewagi, ciekawe czy po meczu analogicznie usłyszymy coś o jego psychice. ;)
            4:6, 4:3* - Slajs Djokovicia wyleciał poza kort, 15-0. Pojawił się przy siatce Serb, ale nie pierwszy raz wyrzucił woleja. Błąd z forhendu Murraya, 30-15. Przycisnął w wymianie przeciwnika Djoković i wywalczył punkt, 30-30. Break point dla Djokovicia, trzeci punkt wygrany pod rząd!
            Skomentuj 0
            4:6, 4:3*- Ależ pech Djokovicia. Podwójny błąd serwisowy przy break poincie i Murray odrabia stratę breaka!
            Skomentuj 0
            *4:6, 4:2 - Broni pierwszego break pointa Serb, Murray zdenerwowany, bo popełnił prostu błąd z forhendu. Ma prawo do złości Szkot, bowiem znów popełnił prosty błąd. Oddalił dwa break pointy lider rankingu ATP. Wspaniały forhend po krosie Murraya i trzecia piłka na przełamanie!
            Skomentuj 0
            *4:6, 4:2 - Podwójny błąd serwisowy Djokovicia, 0-15. Świetnie Murray, przejął inicjatywę w wymianie, następnie zagrał znakomitą kontrę bekhendową, którą wygrał punkt 0-30. Kompletnie nieudany return Szkota i 15-30. Szczęście Murraya i dwie piłki na odrobienie strat!
            Skomentuj 0
            *4:6, 4:2 - Szczęśliwie po taśmie Djoković, 0-15, ale kolejne trzy punkty dla Murraya, 40-15. Agresywny forhend Szkota, Serb trafia ramą, piłka wylatuje w aut. Gem dla reprezentanta gospodarzy.
            Skomentuj 1
            • Wars Zgłoś komentarz
              Wynik może być podobny do wczorajszego Murraya z Janowiczem. Janowicz otworzył wynik na 1-0 i przegrał 1-3.
              4:6, 4:1* - Murray nie składa broni, chce jak najszybciej odrobić stratę, 15-30. Polował na przełamanie powrotne Szkot, lecz Djoković utrzymał serwis. Pierwsze tak wysokie prowadzenie któregoś z tenisistów w tym starciu.
              Skomentuj 3
              *4:6, 3:1 - Przełamanie dla Serba! Lider rankingu ATP pierwszy raz w meczu obejmuje prowadzenie dwoma gemami.
              Skomentuj 0
              4:6, 2:1* - Dobry, głęboki return Djokovicia i Murray posyła forhend w siatkę, 0-15. Cudowny forhend Szkota z trudnej pozycji, 15-15. Piękna, długa wymiana, cierpliwie pracował na wygrany punkt Serb i 15-30. Dwa break pointy dla Djokovicia!
              Skomentuj 0
              4:6, 2:1* - Błąd Murraya, 15-0. Znów akcja przy siatce Djokovicia, ale znów zły wolej, 15-15. Kolejny prosty błąd, tym razem z forhendu, 15-30. Znakomite akcja Serba, nastepnie as  i 40-30. Kończy gema Djoković, ale po raz kolejny nie obyło się bez problemów przy jego podaniu.
              Skomentuj 0
              *4:6, 1:1 - Próbuje zmienić coś w swojej grze Djoković, wzmocnił uderzenia, stara się atakować, lecz ciągle gra zrywami, potrafi w wspaniałym stylu wygrać wymianę, by po chwili popełnić prosty błąd. Gem dla Murraya.
              Skomentuj 1
              4:6, 1:0* - Z jednym straconym punktem wygrany gem otwarcia partii drugiej przez Djokovicia.
              Skomentuj 0
              *4:6, 0:0 - Skorzystał z przerwy toaletowej Murray, ale tenisiści już wznawiają grę.
              Skomentuj 0
              Aż 17 niewymuszonych błędów przy sześciu piłkach wygrywających zanotował w partii otwarcia Djoković. U Murraya te proporcje są idealnie odwrócone (17 winnerów i sześć pomyłek własnych).
              Skomentuj 0
              *4:6 - Drugi pod rząd nieudany return Djokovicia i Andy Murray po godzinie walki wygrywa pierwszego seta w finale Wimbledonu.
              Skomentuj 0
              4:5* - Błąd z forhendu Djokovicia, 15-0. As na 30-0. Zły return Serba i trzy setbole!
              Skomentuj 0
              4:5* - Zła akcja przy siatce Djokovicia, następnie podwójny błąd serwisowy, 0-30. Z dużą dozą szczęścia Serb i 30-30. Próbuję akcji serwis-wolej Serb, ale w większości przypadków są to akcje nie przynoszące korzyści. Gem po walce na przewagi pada łupem belgradczyka, ale po przerwie Murray będzie serwować po zwycięstwo w pierwszym secie.
              Skomentuj 0
              *3:5 - Broni się Murray w pięknym stylu: forhendem przejął inicjatywę w wymianie, a zakończył ją wolejem. Nie było łatwo, ale Szkot utrzymał podanie i jako pierwszy wychodzi na prowadzenie dwoma gemami.
              Skomentuj 0
              3:4* - Pierwszy break point obroniony asem, a drugi wspaniałą akcją zwieńczoną wolejem. Ale jest trzecia okazja dla Djokovicia, po tym jak Serb wymusił błąd rywala w długiej wymianie.
              Skomentuj 0
              3:4* - Dwa pod rząd podwójne błędy Murraya, 0-30. Bardzo ładna akcja Szkota: wyrzucający serwis i kończący bekhend, 15-30. Zaatakował Djoković i ma dwie piłki na odrobienie strat!
              Skomentuj 0
              3:4* - Fatalny gem w wykonaniu Djokovicia, błędy, złe decyzje, niewłaściwa selekcja uderzeń i przełamanie na korzyść Murraya!
              Skomentuj 0
              *3:3 - Przepiękna akcja wygrana przez Murraya w premierowym punkcie siódmego, "lacostowskiego" gema. Błąd z bekhendu Djokovicia, 0-30. Banalna pomyłka Serba i trzy break pointy dla Murraya!
              Skomentuj 1
              *3:3 - As Murraya, 15-0. Efektowny smecz z linii końcowej kortu na 30-0. Świetna kontra z bekhendu Szkota i 40-0. Gem wygrany bez straty punktu przez reprezentanta gospodarzy. Pierwszy gem wygrany "na sucho" przez serwującego w tym meczu.
              Skomentuj 0
              3:2* - Łatwo Djoković wyszedł na 40-0, ale następnie wolejowy błąd oraz wygrywający forhend Murraya i robi się 40-30. Jednak gem wędruje na konto Serba. 30 minut gry za nami, a tenisiści rozegrali zaledwie pięć gemów.
              Skomentuj 0
              *2:2 - Zaatakował Djoković, chce jak najszybciej odrobił stratę. 0-40 i trzy piłki na przełamanie powrotne. Pierwsza obroniona przez Murraya, ale przy drugim Szkot posyła bekhend w siatkę. Błyskawiczne przełamanie powrotne!
              Skomentuj 4
              1:2* - Zaczyna od błędu Murray, bekhend pofrunął w aut, 0-15. Kolejny błąd Szkota, tym razem z forhendu i 0-30, pierwsze zagrożenie serwisu Murraya w tym pojedynku.
              Skomentuj 0
              1:2* - Siódmy break point dla Szkota, wykorzystany! Wspaniały bekhend po linii daje pierwsze przełamanie w meczu.
              Skomentuj 0
              *1:1 - Djoković oddala piątego już break pointa serwisem. Ale po forhendzie w siatkę, szósta szansa dla Murraya - niewykorzystana.
              Skomentuj 0
              *1:1 - Broni Djoković piłkę na przełamanie, wygrywając kolejną w meczu długą wymianę. Zmarnował szanse na następnego break pointa Murray, trafiając piłkę ramą, po akcji serwis-wolej Serba, ale po chwili belgradczyk wyrzuca piłkę w aut, równowaga. Niewymuszony błąd lidera rankingu ATP i znów break point!
              Skomentuj 0
              *1:1 - Genialny wygrywający forhend Djokovicia w pierwszym punkcie trzeciego gema. Nieudany skrót Serba, następnie niewymuszony błąd w długiej wymianie i 15-30. Znakomita akcja Murraya i znów break point dla Szkota!
              Skomentuj 0
              *1:1 - Premierowy gem serwisowy Murraya wygrany do 15, zwieńczony asem serwisowym.
              Skomentuj 0
              1:0* - W znakomitym stylu Djoković obronił trzy piłki na przełamanie. Następnie wygrał dwa kolejne punkty pod rząd. Pierwszy gem pada łupem Serba ze stanu 0-40.
              Skomentuj 0
              *0:0 - Już w pierwszym punkcie tenisiści rozegrali długą wymianę, w której Djoković wyrzucił piłkę w aut. Głęboki return Murraya i Serb znów uderza poza kort, 0-30. Trzeci niewymuszony błąd i break pointy dla Szkota!
              Skomentuj 0
              Zaczynamy wielki finał Wimbledonu! Serwuje Djoković!
              Skomentuj 0
              Wynik będziemy podawać od strony Djokovicia. Więc zapis 6:4, 1:2* będzie oznaczał, że Djoković wygrał pierwszego, a w czwartym gemie drugiego seta serwuje Murray.
              Skomentuj 0
              Trwa już rozgrzewka.
              Skomentuj 0
              Obaj tenisiści przy wielkim aplauzie publiczności wyszli na kort centralny.
              Skomentuj 0
              Wielka Brytania na swojego mistrza Wimbledonu czeka od 77 lat. W 1936 roku Fred Perry w finale bez straty seta pokonał Gottfrieda von Cramma. Czy Andy Murray uszczęśliwi dumnych Brytyjczyków? W ubiegłym roku Szkot przegrał w finale Wimbledonu z Rogerem Federerem, ale kilka tygodni później na kortach przy Church Road w finale Igrzysk Olimpijskich wygrał ze słynnym Szwajcarem.
              Skomentuj 1
              W dotychczasowych 18. konfrontacjach 11 razy lepszy okazał się Djoković. Ale to Murray wygrał ich jedyny bezpośredni pojedynek na trawie, w ubiegłym roku w półfinale Igrzysk Olimpijskich.
              Skomentuj 0
              To trzeci z czterech ostatnich turniejów finałów wielkoszlemowych w którym wystąpią ci dwaj tenisiści. Ubiegłoroczne US Open padło łupem Murraya, w styczniu tego roku w Australian Open lepszy okazał się Djoković. Jak będzie dziś?
              Skomentuj 0
              128 tenisistów rozpoczynało Wimbledon z jednym marzeniem - wyjść na kort centralny Wimbledonu dziś, w niedzielę 7 lipca, i zagrać w wielkim finale. Po 13. dniach zmagań pozostało ich tylko dwóch, Novak Djoković i Andy Murray.
              Skomentuj 0
              Od godz. 15:00 zapraszamy na relację na żywo z meczu finałowego singla mężczyzn wielkoszlemowego Wimbledonu pomiędzy Novakiem Djokoviciem a Andym Murraym.