Danielle Collins 2 0
Iga Świątek 6 3

To tyle od nas. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na nasze kolejne relacje na żywo. Miłego dnia!

O miejsce w finale Świątek powalczy w piątek ze Szwajcarką Jil Teichmann.

Iga Świątek w półfinale zawodów WTA 500 w Adelajdzie. Nikt nie chce wygrywać w takich okolicznościach, ale to Polka gra dalej.

Gem, set i mecz Iga Świątek!

I to był ostatni punkt tego meczu! Danielle Collins uznała, że nie jest w stanie kontynuować gry!

Podwójny błąd Amerykanki.

Dłuższa wymiana i błąd z forhendu Collins.

Bardzo dobre pierwsze podanie Amerykanki.

Collins wróciła na kort i wznawia mecz serwisem.

Polka w tym czasie skorzystała z toalety. Czekamy na powrót Amerykanki.

Mamy przerwę medyczną. Danielle Collins opuściła kort.

Znakomity początek II seta meczu ćwierćfinałowego. Iga Świątek znów prowadzi 3:0. Po zmianie stron podawać będzie Danielle Collins.

Pewny skrót i wygrywający forhend Świątek. Gem do zera.

Collins wyrzuciła bekhend w aut.

Nieudany return Collins.

Ale punkt! Świątek była w defensywie, ale lob pozwolił jej skończyć piłkę wolejem.

Podaje Iga Świątek.

Wygrywający return Świątek i przełamanie do zera!

Polka ma trzy break pointy!

Kolejny punkt dla Świątek.

Świątek szybko zdobyła pierwszy punkt.

Zmiana stron. Podaje Danielle Collins.

Po krótkiej wymianie Collins wpakowała bekhend w siatkę i Świątek wygrała serwis do 40!

Iga Świątek sprawdziła ślad i to jest as serwisowy!

Kapitalny wygrywający forhend po linii Świątek! Równowaga.

Świątek wyrzuciła piłkę w aut. Break point numer 3!

Pewny punkt dla Polki! Równowaga.

Świątek wyrzuciła forhend po linii. Drugi break point dla Amerykanki!

Collins wpakowała return w siatkę. Równowaga!

Bardzo dobry return Collins, błąd Świątek i jest break point!

Nieudane zagranie Collins.

Świątek wyrzuciła forhend po krosie.

Głęboki return Amerykanki i błąd Polki z bekhendu.

Nieudany forhend Collins.

Iga Świątek serwisem rozpoczyna II seta!

Łatwo nie było, ale Iga Świątek okazała się lepsza od rywalki o dwa przełamania. Polka bliżej awansu do półfinału. Oby tak dalej w II secie!

Kapitalny wygrywający return Świątek i to jest zwycięstwo w I secie!

Collins zepsuła drajw-woleja z forhendu. Trzy piłki setowe dla Świątek!

Collins wyrzuciła forhend. Świątek dwie piłki od seta!

Znakomity return Świątek i wygrywający bekhend po linii.

Iga Świątek jeden gem od zwycięstwa w I secie meczu ćwierćfinałowego. Podaje Danielle Collins.

Polka wygrała punkt przy siatce. Amerykanka wyrzuciła loba. Gem dla Świątek!

Wygrywający serwis Świątek. Szansa na gema.

Krótka wymiana i Collins wpakowała bekhend w siatkę. Równowaga!

Wygrywający forhend Collins i break point numer 2!

Świątek uratowała się serwisem. Rywalka wyrzuciła return. Równowaga.

Ależ return Collins. Amerykanka ma break pointa!

Znakomity skrót Collins i Polka wyrzuciła piłkę po linii.

Świątek wyrzuciła bekhend po krosie. Polka sprawdziła ślad i piłka była dobra. Powtórka punktu!

Dobry serwis Świątek i minimalny błąd na returnie Collins.

Akcja serwis i wygrywający forhend Świątek.

Collins mądrze zagrała na returnie i Polka zmuszona do błędu.

Dobry return Collins. Nieudane zagranie Świątek.

Wygrywający serwis Polki.

Podwójny błąd Collins i strata serwisu!

Wygrywający serwis Collins.

Nieudany forhend Amerykanki i trzy break pointy!

Collins nie trafiła bekhendem po linii.

Punkt dla Świątek. Kapitalny bekhend po krosie.

Słabszy gem Świątek i Collins wraca do gry. Amerykanka będzie podawać po zmianie stron.

Podwójny błąd Świątek i strata serwisu!

Znakomity bekhend po linii Collins i break point!

Seria kapitalnych forhendów Collins, która zdobyła punkt uderzeniem po krosie.

Podwójny błąd Polki.

Bardzo dobry skrót Świątek i błąd rywalki.

Nieczyste zagranie Świątek, ale po chwili Polka posłała znakomity forhend.

Akcja serwis i wygrywający forhend. Collins pewnie zamknęła pierwszego gema.

Krótka akcja i wygrywający forhend po krosie Amerykanki.

Collins wpakowała forhend w siatkę.

Amerykanka szybko zdobyła pierwszy punkt.

Zmiana stron. Świetny początek Igi Świątek. Podaje Danielle Collins.

Krótka wymiana, błąd z bekhendu Collins i jest gem dla Świątek!

Wygrywający serwis Świątek.

Podwójny błąd Polki i kolejna równowaga.

Collins wpakowała bekhend w siatkę.

Świątek zagrała skrót, ale rywalka odpowiedziała forhendem.

Głęboki forhend Świątek i błąd Collins z bekhendu.

Bardzo długa wymiana i błąd Świątek z forhendu.

Świątek trafiła forhendem po krosie. Kapitalne uderzenie.

Jeszcze jedno pewne podanie Polki.

Znakomity serwis Świątek.

Drugi punkt dla Collins.

Polka wpakowała forhend w siatkę.

Wygrywający bekhend po linii Świątek i przełamanie do 15!

Dobry return Świątek i błąd Collins. Dwa break pointy dla Polki!

Świątek zdobyła punkt.

Nieudany bekhend Collins.

Collins zdobyła punkt.

Świątek zamknęła gema bez straty punktu.

Trzy szanse na gema dla Świątek.

I drugi punkt dla Świątek.

Polka pewnie zdobyła pierwszy punkt.

Zaczynamy! Podaje Iga Świątek.

Na zwyciężczynię tego pojedynku czeka już w półfinale Szwajcarka Jil Teichmann, która pokonała Łotyszkę Anastasiję Sevastovą 6:4, 6:7(8), 7:5.

Świątek i Collins zmierzą się ze sobą po raz pierwszy w karierze. Polka to aktualna 18. rakieta świata, a Amerykanka jest 37. w rankingu WTA.

Tenisistki są już na korcie. Jeszcze kilka minut rozgrzewki.

Kort centralny jest już wolny. Czekamy na pojawienie się obu pań.

Amerykanka debiut w głównym cyklu zaliczyła w US Open 2014. Pierwszy znaczący wynik osiągnęła w 2018 roku w Miami, dochodząc do półfinału. W ćwierćfinale pokonała Venus Williams, ówczesną ósmą singlistkę świata. W kolejnym sezonie taki sam rezultat zanotowała w Australian Open i jest to jej najlepszy wynik w wielkoszlemowej imprezie. W IV rundzie wyeliminowała Andżelikę Kerber, wtedy drugą rakietę globu. Poza tym może się pochwalić ćwierćfinałem Rolanda Garrosa 2020. Na finał w głównym cyklu Collins wciąż czeka.

Dzięki temu Amerykanka jest na korcie bardziej konsekwentna i solidniejsza w długich wymianach. - Przez tak długi czas nie grałam w turniejach, a później miałam prawie trzymiesięczny okres przygotowawczy do kolejnego sezonu. Myślę, że moja ogólna sprawność fizyczna i siła znacznie się poprawiły. To daje mi więcej pewności siebie, gdy dochodzi do długich wymian, jestem bardziej cierpliwa - powiedziała Collins, która pracowała również nad serwisem.

Collins w ciągu ubiegłego roku, gdy rozgrywki były zawieszone przez kilka miesięcy, bardzo poprawiła się od strony przygotowania kondycyjnego. - Moja sprawność fizyczna jest jedną z tych rzeczy, która uległa zdecydowanej poprawie, ponieważ mieliśmy tak długi okres, gdy można było konsekwentnie trenować przez tygodnie i miesiące - stwierdziła.

Amerykanka nie boi się wyzwań. Po raz pierwszy pokonała urzędującą liderkę rankingu. W sumie może się pochwalić sześcioma zwycięstwami nad tenisistkami z Top 10 rankingu. Collins przegrała trzy wcześniejsze mecze z Barty, w tym w ubiegłym sezonie w półfinale imprezy w Adelajdzie w tie breaku trzeciego seta. - Myślę, że po przegraniu z Barty trzech spotkań byłam zaznajomiona z jej grą. Z pewnością wyciągnęłam z tego świetne lekcje tenisa i to była dla mnie dobra nauka - mówiła (cytat za wtatennis.com).

W czwartek mistrzynię Rolanda Garrosa czeka dużo trudniejsze zadanie. Zmierzy się z Danielle Collins, która w tym roku zanotowała dwa bardzo udane starty w Melbourne. W drodze do ćwierćfinału Yarra Valley Classic pokonała Karolinę Pliskovą, a następnie urwała seta Serenie Williams. W Phillip Island Trophy osiągnęła półfinał. Teraz odprawiła dwie rywalki w Adelajdzie. Wyeliminowała Chinkę Saisai Zheng i Ashleigh Barty.

Po Australian Open Iga Świątek z Melbourne przeniosła się do Adelajdy. Tam rywalizuje w turnieju WTA 500. Została w nim rozstawiona z numerem piątym. Z pierwszymi rywalkami Polka nie miała większych problemów. Rozprawiła się z Amerykanką Madison Brengle (6:3, 6:4) i Australijką Maddison Inglis (6:1, 6:3).

Zapraszamy na relację na żywo z ćwierćfinału turnieju WTA 500 w Adelajdzie. Początek o godz. 9:00.