Tokio 2020. Miłe złego początki. Patrycja Adamkiewicz zakończyła rywalizację po pierwszej walce

Patrycja Adamkiewicz uległa Chince Lijun Zhou w 1/16 finału rywalizacji taekwondzistek w kategorii do 57 kilogramów na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Polka przez długi czas nawiązywała wyrównaną walkę ze swoją przeciwniczką.

Adrian Nuckowski
Patrycja Adamkiewicz Getty Images / Maja Hitij / Na zdjęciu: Patrycja Adamkiewicz
Brązowa medalistka mistrzostw Europy z 2018 roku w 1/16 finału igrzysk olimpijskich w Tokio trafiła na Chinkę, Lijun Zhou. Polka rewelacyjnie radziła sobie przez dwie i pół rundy. Na minutę przed końcem rywalizacji Patrycja Adamkiewicz wygrywała 17:16, prowadząc bardzo dobry i wyrównany pojedynek. Ostatnia minuta pojedynku to już jednak absolutna dominacja Lijun Zhou, która zdominowała coraz bardziej zmęczoną Polkę swoimi kopnięciami.

Adamkiewcz miała jeszcze szansę na repasaże, jednak Chinka przegrała swój kolejny pojedynek, co automatycznie wyrzuciło Polkę z turnieju olimpijskiego.

Złoty medal w tej konkurencji wywalczyła Anastasija Zolotic z USA, która w finale pokonała Tatianę Mininę - 25:17. Brązowe medale trafiły do rąk Turczynki, Hatice Kubra Ilgun i Tajwanki, Lo Chia-Ling.