Tokio 2020. Marokańczycy za słabi dla Grzegorza Fijałka i Michała Bryla. Pewny triumf polskiego duetu

Od zwycięstwa turniej olimpijski siatkarzy plażowych w Tokio rozpoczęli Grzegorz Fijałek i Michał Bryl. Polacy bez problemów pokonali Marokańczyków - Mohammeda Abichę i Zouheira Elgraouiego 2:0.

Adrian Nuckowski
 Grzegorz Fijałek Getty Images / Sean M. Haffey / Na zdjęciu: Grzegorz Fijałek
Kilka godzin po pewnym triumfie Piotra Kantora i Bartosza Łosiaka nad parą Gottsu/Shiratori na boisko Shiokaze Park wybiegli Grzegorz Fijałek i Michał Bryl. Rywalami Polaków w pierwszym meczu turnieju olimpijskiego był duet z Maroka - Mohammed Abicha i Zouheir Elgaroui.

Polacy już od pierwszych akcji uzyskali przewagę punktową nad swoim przeciwnikami (6:1). Czteropunktowy zapas utrzymywali niemal na przestrzeni całego seta, kontrolując przebieg boiskowych wydarzeń. Premierową odsłonę zakończył błąd Abichy, a Polacy triumfowali ostatecznie 21:17.

Początek drugiego set to praktycznie kopia tego, co oglądaliśmy w pierwszym. Polacy szybko odskoczyli na kilka oczek (6:1). Grę Marokańczyków w tym fragmencie meczu charakteryzowały błędy w ataku i mocno szarpane przyjęcie zagrywki. W przeciwieństwie do premierowej partii, w dalszej części pojedynku Polacy powiększali przewagę, wykorzystując coraz większą nieporadność Marokańczyków.

Awans do 1/8 finału wywalczą dwie najlepsze pary każdej z grup oraz dwie najlepsze ekipy z trzecich miejsc. Pozostałe cztery pary z trzecich lokat rozegrają baraże.