KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

To był gigantyczny skandal. Chciała pobić Polkę po walce

Ta historia ma w sobie szczęśliwe zakończenie. Sandra Drabik pomimo wielkich dramatów dopięła swego. Wykluczano ją z mistrzostw świata, została napadnięta czego skutki odczuwa do dziś. W niedzielę spełni się jednak jej największe marzenie.

Krzysztof Kaczmarczyk
Krzysztof Kaczmarczyk
Na zdjeciu: Sandra Drabik Getty Images / James Chance / Na zdjeciu: Sandra Drabik
Już pięć lat temu była o krok od udziału w igrzyskach olimpijskich. Wtedy jednak do Rio nie poleciała. Przegrała ostatnią, kluczową i decydującą walkę. Musiała obejść się smakiem.

Nie poddała się jednak, bo nie ma tego w zwyczaju. Minęło pięć lat, a Sandra Drabik dopnie swego, spełni swoje wielkie marzenie. Jest członkinią reprezentacji Polski, a w niedzielę stoczy swoją pierwszą walkę bokserską na Tokio 2020.

Podróż do tej największej sportowej imprezy na świecie była jednak wyboista i kręta. Nie można jednak mówić, że miała pecha "sama w sobie". Miała pecha do ludzi, na których trafiła.

ZOBACZ WIDEO: Ile sprzętu potrzebuje dziesięcioboista? "Jedenasta konkurencja to noszenie sprzętu z lotniska"

W 2014 roku pojechała na mistrzostwa świata. Wygrała nawet swoją pierwszą walkę, ale kolejnej już nie było. Została zdyskwalifikowana. Nie miała bladego pojęcia dlaczego tak się stało. Jak się później okazało działacze wiedzieli, że tak się stanie, już dzień wcześniej. To oni zawinili. "Działacze zapomnieli przesłać dokumenty, świadczącego o tym, że Sandra uprawiała wtedy wyłącznie boks bez łączenia go z kickboxingiem" - pisze Fakt.

Drabik nie była w stanie pogodzić się z tą sytuacją. Zamiast wrócić do domu i zapomnieć, została na turnieju. Nie mogła uwierzyć w to, co się stało. Jej psychika cierpiała, ale po czasie zdołała się pozbierać.

I gdy wydawało się, że wszystko idzie w dobrą stronę, trzy lata później była ofiarą skandalicznej napaści. Po wygranej z Eweliną Pękalską (wtedy Wicherską) w półfinale mistrzostw Polski w Grudziądzu wydarzył się skandal. Rywalka nie mogła pogodzić się z werdyktem. Zapragnęła się zemścić.

Akcja przeniosła się poza ring, gdzie napadła Drabik wspólnie ze swoją koleżanką. Uratował ją trener. Efekty były jednak opłakane: skręcenie stawu łokciowego, naderwanie więzadła i mięśni. Wszystko skończyło się w szpitalu. Do teraz nie może nie może wyprostować do końca prawej ręki w łokciu. W walce finałowej nie wystąpiła.

Ponownie jednak się nie złamała i pokazała, że można. Wróciła po tym koszmarze i nie zatrzymała się w dążeniu do swojego celu. Dzięki temu właśnie w niedzielę na igrzyskach olimpijskich w Tokio zmierzy się z reprezentantką Uzbekistanu Tursunoy Rakhimovą.

Zobacz także:
Kontuzja przeszkodziła Anecie Stankiewicz. "Poczułam ostry ból"
Lider kadry wściekły! Takiego go jeszcze nie widzieliśmy

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (7)
 • Olej73 Zgłoś komentarz
  Zenekniewesoly sąd w Grudziądzu wydał wyrok w listopadzie 2019 r i potwierdził wersje Sandry. Obydwie Panie stojące za napadem zostaly uznane za winne. Wiec przestań obrażać ludzi i
  Czytaj całość
  wcześniej sprawdź to nic trudnego.
  • Robert Kuczman Zgłoś komentarz
   Jest członkinią? A członka ma?
   • zenekniewesoły Zgłoś komentarz
    Pismaczek musiał swoje dołożyć i to brzydko. Doniesienie o pobiciu dotyczyło sekundantki starszej pięściarki o imieniu Ewelina. Sekundantka też zawiadomiła policję o pobiciu przez
    Czytaj całość
    młodszą Sandrę. Czy skończyło się to w sądzie tego nikt nie wie, nawet pismaczek, który dużo wie, szkoda, że tylko od pani Sandry.
    • chlopek Zgłoś komentarz
     nie lubię narodu japońskiego- i dobrze że ni jesteśmy drugą japonią--ale jesteśmy drugą albanią - a mafia mi się nie podoba
     Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
     ×