Tokio 2020. Mocne otwarcie szwajcarskiej gwiazdy. Mihaela Buzarnescu sprawiła niespodziankę

Szwajcarka Belinda Bencić występ w igrzyskach olimpijskich Tokio 2020 rozpoczęła od mocnego uderzenia. Rumuńska tenisistka Mihaela Buzarnescu sprawiła niespodziankę i awansowała po maratonie.

Belinda Bencić PAP/EPA / Na zdjęciu: Belinda Bencić
W sobotę Belinda Bencić (WTA 12) rozpoczęła pierwszy występ w igrzyskach olimpijskich. Jej rywalką była Jessica Pegula (WTA 27), ćwierćfinalistka tegorocznego Australian Open. Szwajcarka pokonała Amerykankę 6:3, 6:3. W ciągu 79 minut Bencić zdobyła 28 z 34 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła jeden break point i zaliczyła trzy przełamania.

Kolejną rywalką półfinalistki US Open 2019 będzie Misaki Doi (WTA 94), która w 85 minut wygrała 6:3, 6:2 z Renatą Zarazuą (WTA 133). Japonka wywalczyła 32 z 45 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Zniwelowała osiem z dziewięciu break pointów i wykorzystała wszystkie cztery szanse na przełamanie.

W ostatnim meczu dnia miał miejsce emocjonujący maraton. Mihaela Buzarnescu (WTA 168), zawodniczka po licznych przejściach zdrowotnych, sprawiła niespodziankę i zwyciężyła 6:7(0), 7:5, 6:4 Alison Riske (WTA 36) po dwóch godzinach i 53 minutach. W pierwszym secie Amerykanka wróciła z 1:3. W tie breaku nie oddała rywalce nawet punktu. Rumunka podniosła się i w drugiej partii od 4:5 zgarnęła trzy kolejne gemy.

W decydującej odsłonie trwała zażarta batalia. Riske z 0:2 wyrównała na 2:2. Ostateczne słowo należało do Buzarnescu, która zdobyła przełamanie na 3:2 i nie oddała przewagi (w siódmym gemie odparła dwa break pointy).

Buzarnescu, była 20. singlistka globu, zdobyła o osiem punktów więcej od Riske (117-109). Została przełamana trzy razy, a sama wykorzystała pięć z 14 break pointów. Było to drugie spotkanie tych tenisistek. W 2018 roku w Hobart Rumunka zwyciężyła w dwóch setach. Kolejną rywalką Buzarnescu będzie Czeszka Marketa Vondrousova.

Igrzyska olimpijskie Tokio 2020, Tokio (Japonia)