Tokio 2020. Maria Sakkari wyszła z opresji. Nokaut w starciu finalistek Rolanda Garrosa

Maria Sakkari odwróciła losy pierwszego seta i zameldowała się w kolejnej rundzie igrzysk Tokio 2020. W starciu finalistek Rolanda Garrosa miał miejsce nokaut.

Maria Sakkari Getty Images / Na zdjęciu: Maria Sakkari
W sobotę Maria Sakkari (WTA 19) przystąpiła do rywalizacji w turnieju olimpijskim w Tokio (przełożonym z 2020 na 2021 rok). Greczynka była w tarapatach, ale wróciła z 2:5, obroniła piłkę setową w dziewiątym gemie i pokonała 7:5, 6:2 Anett Kontaveit (WTA 28). W trwającym 92 minuty meczu Sakkari zaserwowała siedem asów. Odparła trzy z czterech break pointów i zamieniła na przełamanie cztery z ośmiu szans.

Anastazja Pawluczenkowa (WTA 18) rozbiła 6:0, 6:1 Sarę Errani (WTA 104), byłą piątą singlistkę globu. W trwającym 70 minut meczu Rosjanka obroniła dwa z trzech break pointów i wykorzystała siedem z 12 szans na przełamanie. Jej łupem padło 60 z 90 rozegranych punktów. Było to starcie finalistek Rolanda Garrosa z 2012 (Errani) i 2021 roku (Pawluczenkowa).

Anna-Lena Friedsam (WTA 119) wygrała 7:6(5), 6:2 z Heather Watson (WTA 68). Niemka zniwelowała pięć break pointów i uzyskała dwa przełamania. Zdobyła 32 z 41 punktów przy własnym pierwszym podaniu. W II rundzie zmierzy się z Pawluczenkową.

Nina Stojanović (WTA 90) wróciła z 1:3 w pierwszym secie i pokonała 6:3, 6:3 Nao Hibino (WTA 77). Serbka będzie kolejną przeciwniczką Sakkari. Dajana Jastremska (WTA 46) z 3:6, 1:3 doprowadziła do trzeciej partii, ale w niej nie zdobyła nawet gema i przegrała 3:6, 6:3, 0:6 z Leylah Annie Fernandez (WTA 72).

Jelena Rybakina (WTA 20) wygrała 6:4, 6:2 z Samanthą Stosur (WTA 186), mistrzynią US Open 2011. Kazaszka nie musiała bronić żadnych break pointów, a sama wykorzystała trzy z sześciu szans na przełamanie. Zaserwowała siedem asów i zgarnęła 19 z 20 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Viktorija Golubić (WTA 50) w pierwszym secie od 5:1 straciła trzy gemy, aby ostatecznie pokonać 6:4, 6:1 Marię Camilę Osorio Serrano (WTA 79).

Igrzyska olimpijskie Tokio 2020, Tokio (Japonia)
Ariake Tennis Park, kort twardy
sobota, 24 lipca

I runda gry pojedynczej kobiet:

Anastazja Pawluczenkowa (Rosyjski Komitet Olimpijski, 13) - Sara Errani (Włochy) 6:0, 6:1
Maria Sakkari (Grecja, 14) - Anett Kontaveit (Estonia) 7:5, 6:2
Jelena Rybakina (Kazachstan, 15) - Samantha Stosur (Australia) 6:4, 6:2
Nina Stojanović (Serbia) - Nao Hibino (Japonia) 6:3, 6:3
Viktoria Golubić (Szwajcaria) - Maria Camila Osorio Serrano (Kolumbia) 6:4, 6:1
Anna-Lena Friedsam (Niemcy) - Heather Watson (Wielka Brytania) 7:6(5), 6:3
Leylah Annie Fernandez (Kanada) - Dajana Jastremska (Ukraina) 6:3, 3:6, 6:0
Rebecca Peterson (Szwecja) - Mayar Sherif (Egipt) 7:5, 7:6(1)