KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Tokio 2020. Coraz bliżej najważniejszych rozstrzygnięć. Ciekawie w walce o finały

W niedzielę odbyły się kolejne starty wioślarzy. W niektórych dyscyplinach były to dopiero repasaże, czy też ćwierćfinały, ale w innych trwał już zacięty bój o miejsce w finale igrzysk olimpijskich Tokio 2020.

Dawid Lis
Dawid Lis
wioślarstwo podczas IO w Tokio PAP / Na zdjęciu: wioślarstwo podczas IO w Tokio
Kolejne osady kończą swoją przygodę z igrzyskami olimpijskimi Tokio 2020, choć zawody odbywają się w 2021 roku ze względu na pandemię koronawirusa. Tym razem w wyścigach dwójek reprezentanci RPA oraz Chinki dopłynęli na końcu swoich wyścigów, a to dla nich oznacza koniec olimpijskiej przygody w stolicy Japonii.

W repasażach czwórek podwójnych trwała zacięta walka o miejsca w finale A. W przypadku męskich osad, o drugą pozycję bój stoczyli Estończycy oraz Chińczycy i to właśnie ci pierwsi zaskoczyli rywali i wystąpią w finale igrzysk olimpijskich. Wśród pań, bez większych problemów awansowały do wyścigu o medale Australijki i Włoszki, choć chęć na drugie miejsce miały Nowozelandki, ale zabrakło im sił.

W jedynkach o sukces walczyli m.in. Jordan Parry i Jan Fleissner, którzy są bardziej kojarzeni ze startem w czwórkach podwójnych, ale ani Nowozelandczyk ani Czech nie zdołali wywalczyć awansu do półfinału.

Znamy także składy finałów dwójek podwójnych i o medale wśród kobiet powalczą osady z Rumunii, Nowej Zelandii, Litwy, Holandii, Kanady oraz USA. Szczególnie ta ostatnia dwójka musiała się mocno spoglądać za siebie w trakcie półfinału, bo na awans miały też sporą ochotę Francuzki, ale w końcówce nie zdołały one wywalczyć miejsca, które by je uprawniało do startu o medale.

W poniedziałek wioślarze mają wolne, ponieważ wszystkie zawody na torze regatowym tego dnia zostały odwołane ze względu na niekorzystne warunki. Tym samym kolejne starty odbędą się we wtorek.

Wyniki repasażu dwójek meżczyzn:
1. Hiszpania - 6:47.06 - awans do półfinału
2. Francja - 6:49.19 - awans do półfinału
3. Białoruś - 6:52.82 - awans do półfinału
4. RPA - 6:57.01

Wyniki repasażu dwójek kobiet:
1. Grecja - 7:28.00 - awans do półfinału
2. USA - 7:29.87 - awans do półfinału
3. Irlandia - 7:31.99 - awans do półfinału
4. Chiny - 7:45.17

Wyniki repasażu dwójki podwójnej wagi lekkiej kobiet:

Wyścig 1:
1. USA - 7:21.25 - awans do półfinału
2. Białoruś - 7:26.99 - awans do półfinału
3. Japonia - 7:34.45 - awans do półfinału
4. Argentyna - 7:39.53 - finał C
5. Tunezja - 7:54.95 - finał C
6. Indonezja - 8:03.19 - finał C

Wyścig 2:
1. Szwajcaria - 7:22.02 - awans do półfinału
2. Rosyjski Komitet Olimpijski - 7:22.72 - awans do półfinału
3. Irlandia - 7:23.46 - awans do półfinału
4. Austria - 7:42.31 - finał C
5. Wietnam - 7:53.69 - finał C
6. Gwatemala - 8:13.27 - finał C

Wyniki repasażu czwórki podwójnej mężczyzn:
1. Wielka Brytania - 5:55.91 - awans do finału A
2. Estonia - 5:56.52 - awans do finału A
3. Chiny - 5:56.86 - finał B
4. Norwegia - 6:02.85 - finał B
5. Niemcy - 6:02.86 - finał B
6. Litwa - 6:14.73 - finał B

Wyniki repasażu czwórki podwójnej kobiet:
1. Australia - 6:36.67 - awans do finału A
2. Włochy - 6:37.44 - awans do finału A
3. Nowa Zelandia - 6:39.91 - finał B
4. Wielka Brytania - 6:42.97 - finał B
5. Francja - 6:47.41 - finał B
6. USA - 6:50.74 - finał B

Ćwierćfinały jedynki kobiet:

Wyścig 1:
1. Sanita Puspure (Irlandia) - 7:58.30 - awans do półfinału
2. Kara Kohler (USA) - 7:59.39 - awans do półfinału
3. Yan Jiang (Chiny) - 8:00.01 - awans do półfinału
4. Jovana Arsic (Serbia) - 8:09.37 - półfinały C/D
5. Alejandra Alonso (Paragwaj) - 8:29.80 - półfinały C/D
6. Wing Yan Winne Hung (Hongkong) - 8:36.37 - półfinały C/D

Wyścig 2:
1. Hanna Prakatsen (Rosyjski Komitet Olimpijski) - 7:49.64 - awans do półfinału
2. Carling Zeeman (Kanada) - 7:57.58 - awans do półfinału
3. Victoria Thornley (Wielka Brytania) - 7:59.93 - awans do półfinału
4. Lovisa Claesson (Szwecja) - 8:16.99 - półfinały C/D
5. Milena Venega Cancio (Kuba) - 8:25.26 - półfinały C/D
6. Hyejeong Jeong (Korea Południowa) - 8:38.70 - półfinały C/D

Wyścig 3:
1. Magdalena Lobnig (Austria) - 7:58.20 - awans do półfinału
2. Anna Sarah Sophie Souwer (Holandia) - 7:59.92 - awans do półfinału
3. Anneta Kyridou (Grecja) - 8:02.19 - awans do półfinału
4. Tatsiana Klimovich (Białoruś) - 8:09.04 - półfinały C/D
5. Felice Chow (Trynidad i Tobago) - 8:21.23 - półfinały C/D
6. Veronica Toro Arana (Puerto Rico) - 8:35.32 - półfinały C/D

Wyścig 4:
1. Emma Twigg (Nowa Zelandia) - 7:54.96 - awans do półfinału
2. Jeanine Gmelin (Szwajcaria) - 8:02.10 - awans do półfinału
3. Nazanin Malaei (Iran) - 8:07.32 - awans do półfinału
4. Kenia Lechuga (Meksyk) - 8:09.29 - półfinały C/D
5. Maike Diekmann (Namibia) - 8:21.69 - półfinały C/D
6. Yi-Ting Huang (Tajpej) - 8:34.51 - półfinały C/D

Ćwierćfinały jedynki mężczyzn:

Wyścig 1:
1. Kjetil Borch (Norwegia) - 7:10.97 - awans do półfinału
2. Stefanos Ntouskos (Grecja) - 7:12.77 - awans do półfinału
3. Gennaro Di Mauro (Włochy) - 7:26.25 - awans do półfinału
4. Quentin Antognelli (Monako) - 7:29.99 - półfinały C/D
5. Abdelkhalek Elbana (Egipt) - 7:32.86 - półfinały C/D
6. Husein Alireza (Arabia Saudyjska) - 8:35.05 - półfinały C/D

Wyścig 2:
1. Sverri Nielsen (Dania) - 7:10.52 - awans do półfinału
2. Trevor Jones (Kanada) - 7:17.65 - awans do półfinału
3. Alexander Vyazovkin (Rosyjski Komitet Olimpijski) - 7:20.04 - awans do półfinału
4. Onat Kazakli (Turcja) - 7:32.86 - półfinały C/D
5. Dara Alizadeh (Bermudy) - 7:35.73 - półfinały C/D
6. Peter Purcell-Gilpin (Zimbabwe) - 7:37.97 - półfinały C/D

Wyścig 3:
1. Damir Martin (Chorwacja) - 7:17.71 - awans do półfinału
2. Bendeguz Petervari-Molnar (Węgry) - 7:24.63 - awans do półfinału
3. Ryuta Arakawa (Japonia) - 7:26.04 - awans do półfinału
4. Alvaro Torres Masias (Peru) - 7:31.85 - półfinały C/D
5. Jan Fleissner (Czechy) - 7:37.01 - półfinały C/D
6. Vladislav Yakovlev (Kazachstan) - 7:39.47 - półfinały C/D

Wyścig 4:
1. Oliver Zeidler (Niemcy) - 7:12.75 - awans do półfinału
2. Lucas Verthein Ferreira (Brazylia) - 7:14.26 - awans do półfinału
3. Mindaugas Griskonis (Litwa) - 7:16.71 - awans do półfinału
4. Jordan Parry (Nowa Zelandia) - 7:18.48 - półfinały C/D
5. Cris Nievarez (Filipiny) - 7:50.74 - półfinały C/D
6. Mohammed Al-Khafaji (Irak) - 8:03.55 - półfinały C/D

Półfinały dwójki podwójnej kobiet:

Wyścig 1:
1. Rumunia - 7:04.31 - awans do finału A
2. Nowa Zelandia - 7:09.05 - awans do finału A
3. Litwa - 7:11.29 - awans do finału A
4. Włochy - 7:19.25 - finał B
5. Czechy - 7:24.22 - finał B
6. Rosyjski Komitet Olimpijski - 7:24.37 - finał B

Wyścig 2:
1. Holandia - 7:08.09 - awans do finału A
2. Kanada - 7:09.44 - awans do finału A
3. USA - 7:11.14 - awans do finału A
4. Francja - 7:12.68 - finał B
5. Australia - 7:15.25 - finał B
6. Niemcy - 7:20.44 - finał B
Czytaj także:
Tokio 2020. Koniec marzeń Polaków o medalu. Mistrzowie świata poza finałem
Korespondencja z Tokio: Prezydent z żabą w kieszeni

ZOBACZ WIDEO: Niesamowita konkurencja w kolarstwie torowym. "Każdy ruch nogą jest na wagę złota"
Czy spodziewałeś/-aś się takich rozstrzygnięć?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×