KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Tokio 2020. Nowe wytyczne MKOL. Kuriozalny zakaz dotyczący medalistów igrzysk olimpijskich

Międzynarodowy Komitet Olimpijski przedstawił nowe wytyczne dotyczące medalistów igrzysk olimpijskich. Wśród nich znalazły się zakaz przytulania oraz nakaz utrzymania dystansu... na podium.

Jacek Pawłowski
Jacek Pawłowski
od lewej Jay Litherland, Chase Kalisz i Brendon Smith Getty Images / Jean Catuffe / Na zdjęciu: od lewej Jay Litherland, Chase Kalisz i Brendon Smith
Sportowcy zostali ostrzeżeni, aby przestali się przytulać na podium olimpijskim, ponieważ takie zachowanie stanowi naruszenie surowych zasad antycovidowych, określonych w przepisach dotyczących igrzysk olimpijskich Tokio 2020, które ze względu na pandemię koronawirusa zostały przełożone na 2021 rok.

Po niedzielnym finale dwunastka pływaków z Australii, Kanady i Stanów Zjednoczonych, którzy zdobyli medale w sztafecie 4x100m, przytuliło się do siebie, podobnie jak mistrzowie indywidualni na 400 m stylem zmiennym Chase Kalisz i jego rodak z USA Jay Literland.

W ostrym wystąpieniu MKOl ostrzegł sportowców, aby pozostali na swoim stopniu podium i trzymali się z daleka od innych medalistów. - Apelujemy i prosimy wszystkich o przestrzeganie zasad, niezależnie od tego, jakie są wasze intencje - powiedział rzecznik MKOl Mark Adams.

ZOBACZ WIDEO: Rozegranie największym problemem kadry siatkarzy? "Tego zdecydowanie brakowało z Iranem"
- Rozumiemy, podekscytowanie i współczujemy sportowcom, ale niestety musieliśmy zaostrzyć zasady. Te wiadomości są stale przekazywane, nie tylko sportowcom. Leży to w naszym interesie i w interesie wszystkich - powiedział Adams.

Jednocześnie w niedzielę MKOl nieco złagodził swoją politykę dotyczącą noszenia maseczek, sportowcy mogą zdjąć je na 30 sekund w celu zrobienia zdjęć na podium.

Czytaj także:
Tokio 2020. Miał być pewniakiem do złota. Powstrzymał go koronawirus
W Tokio pękła bańka, ale przedstawienie musi trwać

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (3)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×