Zobacz tabelę po triumfie Polaków nad Włochami

Jest! Biało-Czerwoni odnieśli pierwsze zwycięstwo podczas igrzysk olimpijskich w Tokio. Reprezentacja prowadzona przez Vitala Heynena bez większych problemów pokonała Włochów (3:0).

Dominika Pawlik
siatkarze reprezentacji Polski PAP / Leszek Szymański / Na zdjęciu: siatkarze reprezentacji Polski
Po inauguracji zmagań w turnieju siatkarskim na igrzyskach nastroje nie były najlepsze. Przegrany mecz z Iranem (2:3) i przede wszystkim styl tego występu pozostawiały wiele do życzenia. Jednak Włosi w swoim premierowym meczu też nie błyszczeli.

Tym razem Biało-Czerwoni zaprezentowali się znacznie lepiej. To, co nie funkcjonowało dwa dni wcześniej, tym razem było solidną bronią. Włosi nie znaleźli sposobu, żeby wygrać choćby seta.

Polacy wygrali 3:0 i dopisują trzy punkty do tabeli grupy A. W środę zagrają z Wenezuelą, która w dwóch spotkaniach nie zdołała wygrać nawet seta.