Trener Igi Świątek skomentował porażkę w Tokio. "To dużo ją kosztowało"

Getty Images / Jack Thomas / Na zdjęciu: Piotr Sierzputowski
Getty Images / Jack Thomas / Na zdjęciu: Piotr Sierzputowski

- Dla Igi był to emocjonalnie najważniejszy mecz w tym roku i ta porażka dużo ją kosztowała - przyznał trener Igi Świątek Piotr Sierzputowski po porażce swojej zawodniczki w II rundzie singla na igrzyskach w Tokio.

[b]

Z Tokio - Tomasz Skrzypczyński, WP SportoweFakty[/b]

W bardzo smutny sposób zakończył się dla Iga Świątek występ w turnieju singla na jej pierwszych igrzyskach olimpijskich. Polska tenisistka miała duże nadzieje na dobry wynik w Tokio, jednak jej udział zakończył się już późnym popołudniem 26 lipca.

W II rundzie lepsza od Polki okazała się Paula Badosa, która wygrała 6:3, 7:6. Choć nasza tenisistka walczyła z całych sił, nie była w stanie zdominować znakomicie grającej rywalki. Hiszpanka zagrała na niezwykle wysokim poziomie i w poniedziałek mogłaby wygrać z każdą przeciwniczką na świecie.

Jak porażkę swojej zawodniczki skomentował Piotr Sierzputowski?

ZOBACZ WIDEO: "Bieganie kilometrów zabija predyspozycje". Dziesięcioboista szczerze o koniecznych wyborach w tej dyscyplinie

- Czy Igę zawiódł pierwszy serwis? Przede wszystkim przekonanie, że pierwszy serwis robi całą robotę. Z kolejnymi gemami zaczęły pojawiać się braki, których na początku nie było. Ważniejsze niż serwis było to, co działo się później - ocenił.

Według trenera Hiszpance bardzo pomógł fakt, że mogła grać na luzie.

- Konsekwencja Pauli była decydująca. Zwłaszcza jej serwis, który funkcjonował na niesamowitym poziomie. Spodziewaliśmy się jednak tego. Też gdzieś pod presją gra się zupełnie inaczej, widać było luz u niej. Nie była faworytką i to jej pomogło.

Po zakończeniu meczu polska tenisistka długo nie mogła dojść do siebie. Pojawiły się łzy, przez kilka minut zawodniczka w samotności płakała w ręcznik.

- Był to dla niej najważniejszy emocjonalnie występ w tym roku i porażka dużo ją kosztowała. Musi spróbować wypocząć do miksta, który czeka ją już w środę. Każdemu jest trudno, nie da się odciąć emocji. Na pewno nie było łatwo na to patrzeć.

Co ciekawe, według Sierzputowskiego w poniedziałek Świątek zaprezentowała się zdecydowanie lepiej niż w pierwszym meczu z Moną Barthel, który wygrała szybko w dwóch setach.

- Nie ukrywam, że liczyłem na przebrnięcie pierwszych dwóch rund i coraz lepszą grę w decydujących spotkaniach. Mimo wszystko i tak widziałem dziś dużą poprawę względem meczu z Moną Barthel, było o wiele więcej jakości. Kto wie, czy w III rundzie nie byłoby jeszcze lepiej.
 
Igę czeka jeszcze występ w mikście z Łukaszem Kubotem. Według szkoleniowca jego podopieczna może zarówno zdobyć medal, jak i odpaść w I rundzie.

- W mikście jest więcej elementów losowych, jest to zdecydowanie inna dyscyplina niż singiel. Nie mam więc żadnych oczekiwań. Rozmawiałem już z Łukaszem i powiedziałem, że nie zdziwi mnie medal, ale też porażka w I rundzie - zakończył.

Iga Świątek skomentowała porażkę w Tokio. Czytaj więcej--->>>

Komentarze (17)
avatar
Tom.
26.07.2021
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
@RobertW18: Gorzej że ci szamani a szczególnie ten jeden ją tak omotali, że jest ona od nich zupełnie uzależniona. Co on paple ona powtarza, a bez p. Darii nie jest w stanie zrobić kroku, Czytaj całość
avatar
Donat Ros
26.07.2021
Zgłoś do moderacji
2
0
Odpowiedz
Panie trenerze dla dobra Igi zrezygnuj Pan. Nie się nią zajmą profesjonaliści. Inaczej nic nie osiągnie. 
avatar
Krzycho5
26.07.2021
Zgłoś do moderacji
1
0
Odpowiedz
Weź się za kopanie rowów, może na tym się znasz.....!!!!!!!!!!!!! 
avatar
Tom.
26.07.2021
Zgłoś do moderacji
1
0
Odpowiedz
Frapujące jest, że ten amator-wuefista komentuje zawsze przegrane mecze swojej podopiecznej tak, jak gdyby on z tymi przegranymi nie miał nic do czynienia. A gdzie była przedmeczowa analiza prz Czytaj całość
avatar
Tom.
26.07.2021
Zgłoś do moderacji
1
0
Odpowiedz
Frapujące jest, że ten amator-wuefista komentuje zawsze przegrane mecze swojej podopiecznej tak, jak gdyby on z tą przegraną nie miał nic do czynienia. A gdzie analiza przeciwniczki? A gdzie us Czytaj całość