Tokio 2020. Szok na starcie. Genialny występ, który podziwiały kandydatki do złota

Cóż to był za występ! Emma Meesseman dała prawdziwy koncert, a faworyzowane rywalki z Australii mogły tylko stać, podziwiać i bić brawo. Faworyt do medali zaczął od porażki. I to jak najbardziej zasłużonej.

Krzysztof Kaczmarczyk
Emma Meesseman Getty Images / Vincent Kalut / Photonews / Na zdjęciu: Emma Meesseman
Szok? Owszem. Australijki, które na Tokio 2020 przyjechały po złoto, które przed wylotem do Japonii ograły w sparingu Amerykanki, zostały szybko sprowadzone na ziemie.

"I co? Taka dumna z naszego zespołu!" - napisała po meczu w swoich mediach społecznościowych Emma Meesseman, która zaliczyła najlepszy występ podczas całej pierwszej serii meczów w Tokio.

Belgijka zagrała koncertowo. Jej linijka statystyczna to 32 punktu, 9 zbiórek, 5 asyst i 4 przechwyty. Wykorzystała 14 z 24 rzutów z gry. Z Australijkami tańczyła, jak chciała.

Mecz długo był wyrównany, ale w połowie czwartej kwarty ekspres belgijski odjechał w mig. Od stanu 63:60 odjechał na dziesięciopunktowe prowadzenie. Australijki zaczęły grać nerwowo, seryjnie pudłowały i do meczu wrócić już nie zdołały.

Złota generacja "Belgijskich Kotów" zrobiła zatem potężny krok w kierunku pierwszego miejsca w grupie. Dodatkowo dała też jasny sygnał, że w Tokio chce pójść po kolejny medal na wielkiej imprezie.

Drugi mecz w tej grupie dla odmiany nie dostarczył żądnych emocji. Najsłabsza w stawce ekipa Portoryko nie miała żadnego argumentu na nawiązanie walki z Chinkami. Końcowa różnica punktowa mówi wszystko - Azjatki wygrały aż 97:55.

Wyniki:

Australia - Belgia 70:85 (17:21, 24:16, 16:19, 13:29)
(Ezi Magbegor 20, Cayla George 12, Katie Ebzery 11, Bec Allen 10 - Emma Meesseman 32, Antonia Delaere 17, Julie Allemand 16)

Portoryko - Chiny 55:97 (17:32, 9:21, 13:18, 16:26) (Pamela Rosado 14, Jennifer O'Neill 13, Osalys Quinones 10 - Yueru Li 21, Meng Li 15, Zgenqi Pan 11, Xu Han 11)