Tokio 2020. Dariusz Szpakowski wrócił i oszalał ze szczęścia! Tak komentował srebrny medal polskich wioślarek

Oczekiwanie tak bardzo się dłużyło, że taka reakcja nie ma prawa dziwić. Pierwszy medal Igrzysk Olimpijskich w Tokio stał się faktem. Srebrny krążek zdobyła czwórka podwójna kobiet. Na antenie TVP wyścig komentował Dariusz Szpakowski.

Krzysztof Sędzicki
Polki z medalem, radość Szpakowskiego PAP / PAP/WP / Polki z medalem, radość Szpakowskiego
Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak Katarzyna Zillmann zajęły drugie miejsce ustępując jedynie Chinkom. Biało-Czerwone wyprzedziły osadę z Australii o zaledwie 0,52 sekundy. Za podium uplasowały się czwórki z Włoch, Niemiec i Holandii.

Na antenie Telewizji Polskiej finałowy wyścig komentował Dariusz Szpakowski wspólnie z Markiem Kolbowiczem. Obaj dali ponieść się emocjom po tym, jak Polki przekroczyły linię mety. Wszak to pierwszy medal dla Polski na XXXII Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

"Dziewczyny idźcie po swoje! Płyńcie po swoje! Sięgnijcie po ten medal Ładniejszy w kolorze niż w Rio! (...) Wreszcie srebro! Otwarcie medalowe w Tokio! Kochamy was" - usłyszeli w środku nocy polskiego czasu telewidzowie na antenie TVP1. Dla Dariusza Szpakowskiego to kolejna wielka impreza po Euro 2020, którą ma okazję relacjonować w TVP.

Czy lubisz komentarz Dariusza Szpakowskiego do zawodów wioślarskich?