Tokio 2020. Polska dwójka podwójna wagi lekkiej poza wielkim finałem

W półfinale igrzysk olimpijskich Tokio 2020 dwójki podwójnej wagi lekkiej mieliśmy polską osadę, która jednak nie wywalczyła awansu do wielkiego finału i nie powalczy o olimpijskie medale.

Dawid Lis
Dawid Lis
Na zdjęciu od lewej: Jerzy Kowalski i Artur Mikołajczewski Getty Images / Buda Mendes / Na zdjęciu od lewej: Jerzy Kowalski i Artur Mikołajczewski
W półfinale dwójki podwójnej wagi lekkiej w igrzyskach olimpijskich Tokio 2020 z polską osadą od początku wszystkie łódki płynęły dość równo, jedynie na pewne prowadzenie wysunęli się Niemcy, którzy później już tylko kontrolowali przewagę i pewnie zwyciężyli. Awans do finału zapewniały sobie trzy najlepsze osady, więc pozostała walka o dwa miejsca. Dobrze spisywali się Norwegowie, którzy jednak przewrócili łódkę i zakończyli w ten sposób swój wyścig. Wydawało się, że Polacy, Jerzy Kowalski i Artur Mikołajczewski, powinni zająć miejsce w trójce, szczególnie po tym jak z gry wypadli Norwegowie. W końcówce jednak mocniej zaczęli płynąć Czesi oraz łódka zawodników Urugwaju. Polacy zaczęli słabnąć i tracić dystans do rywali i ostatecznie byli na czwartej pozycji, co nie dało im awansu do finału. Polacy wystąpią w finale B.

W drugim półfinale pewny awans wywalczyli zawodnicy z Irlandii i Włoch. O trzecią pozycję próbowali walczyć przedstawiciele Ukrainy i Hiszpanii, ale żadna z tych reprezentacji nie dogoniła Belgów, którzy zajęli trzecie miejsce i powalczą o olimpijskie medale.

Polacy w finale B popłyną w czwartek, 29 lipca o godz. 1:50.

6. Indie - 6:24.41 - finał B

Tokio 2020. Dariusz Szpakowski wrócił i oszalał ze szczęścia! Tak komentował srebrny medal polskich wioślarek (wideo)
Tokio 2020. Koszykarze 3x3 wracają do domu. Zamiast złota w bagażu, doświadczenie, wnioski, przetarte szlaki [OPINIA]

Czy liczyłeś/-aś na lepszy wynik polskiej osady?