Tokio 2020. Były skoczek narciarski został mistrzem olimpijskim w kolarstwie!

Primoz Roglic w świetnym stylu zdobył złoto olimpijskie w jeździe indywidualnej na czas. Słoweniec o ponad minutę wyprzedził pozostałych zawodników na podium. Srebro wywalczył Tom Dumoulin, a brąz Rohan Dennis.

Dawid Franek
Primoz Roglic Getty Images / Michael Steele / Na zdjęciu: Primoz Roglic
Primoz Roglic na początku swojej sportowej przygody uprawiał skoki narciarskie. Jego największym sukcesem jest drużynowe mistrzostwo świata juniorów z 2007 roku. Później Słoweniec przeniósł się do kolarstwa i stopniowo umacniał swoją pozycję w światowym peletonie. W swojej karierze dwukrotnie wygrał wyścig Vuelta a Espana. Teraz sięgnął po marzenia i wywalczył złoto olimpijskie.

Słoweniec nie dał swoim rywalom żadnych szans, od samego początku utrzymując wysokie tempo. To był nokaut! Po wjeździe Roglicia na metę było wiadomo, że pozostali kolarze, którzy wcześniej nie dojechali na metę, mogą tylko walczyć o srebro.

Drugie miejsce zajął Tom Dumoulin, który stracił do zwycięzcy ponad minutę. Brąz przypadł Rohanowi Dennisowi. Walka o srebro była pasjonująca. Drugiego i piątego zawodnika w klasyfikacji końcowej dzieliły zaledwie cztery sekundy.

Wśród 38 zawodników walczących o medale był Maciej Bodnar. Polak zajął przyzwoite 18. miejsce, ale jednocześnie był to dużo gorszy wynik niż podczas ostatnich igrzysk w Rio de Janeiro, gdzie Bodnar był szósty.