Polska posłanka i olimpijka zakpiła z wiary Zofii Klepackiej. I się zaczęło. Jest reakcja żeglarki

W sieci zawrzało, gdy Jagnie Marczułajtis-Walczak spodobała się grafika, która kpi z wiary Zofii Noceti-Klepackiej. Żeglarka w swoim stylu odpowiedziała byłej sportsmence, która dziś jest posłanką.

Robert Czykiel
Robert Czykiel
Zofia Klepacka WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: Zofia Klepacka
Zofia Noceti-Klepacka nie kryje się ze swoimi poglądami oraz wiarą w Boga. Polska żeglarka, która startuje w igrzyskach olimpijskich Tokio 2020, często podkreśla fakt, że jest osobą mocno wierzącą. Jednocześnie też jest przeciwniczką osób LGBT.

W sieci pojawiła się kontrowersyjna grafika. Widać na niej Noceti-Klepacką, która zamiast deski i żagla, trzyma się krzyża. W taki sposób ktoś zakpił z wiary polskiej żeglarki.

Grafika spodobała się Jagnie Marczułajtis-Walczak. Była snowboardzistka, a dziś posłanka PO, skomentowała ją na Twitterze dwukrotnie.

"Genialne!" - napisała w pierwszym komentarzu, po czym dodała. - "Ale jak to tak, bez chmurki ze słowami Jezus Chrystus!".

To ostatecznie dotarło do żeglarki, która przebywa w Tokio. Na Facebooku nagrała film, w którym skomentowała zachowanie byłej sportsmenki.

- Podobno pani Jagna Marczułajtis naśmiewa się z mojej wiary, powstała grafika, że zamiast żagla trzymam krzyż, płynąc na desce. Tak, każdy niesie swój krzyż. Jeden jest lżejszy, drugi cięższy. Wierzę, że ci co noszą cięższy krzyż tutaj, na ziemi - tam w niebie będą mieć lżej - mówi.

Postawa posłanki nie spodobała się także wielu internautom, którzy twierdzą, że w ten sposób obraża uczucia religijne. Niestety, posypał się także "hejt" pod jej komentarzami, a wiele wpisów nie nadaje się do cytowania.

Premier przerwał milczenie po sukcesie wioślarek. "Srebro podnosi morale" >>
"Chyba wolno, prawda?". Ojciec polskiej medalistki zabrał głos w sprawie jej orientacji >>

ZOBACZ WIDEO: Coming out polskiej wioślarki podczas wywiadu. "Chciałabym żeby każdy na to spojrzał normalnie"
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×