Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Polska posłanka i olimpijka zakpiła z wiary Zofii Klepackiej. I się zaczęło. Jest reakcja żeglarki

W sieci zawrzało, gdy Jagnie Marczułajtis-Walczak spodobała się grafika, która kpi z wiary Zofii Noceti-Klepackiej. Żeglarka w swoim stylu odpowiedziała byłej sportsmence, która dziś jest posłanką.

Robert Czykiel
Robert Czykiel
Zofia Noceti-Klepacka WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: Zofia Noceti-Klepacka
Zofia Noceti-Klepacka nie kryje się ze swoimi poglądami oraz wiarą w Boga. Polska żeglarka, która startuje w igrzyskach olimpijskich Tokio 2020, często podkreśla fakt, że jest osobą mocno wierzącą. Jednocześnie też jest przeciwniczką osób LGBT.

W sieci pojawiła się kontrowersyjna grafika. Widać na niej Noceti-Klepacką, która zamiast deski i żagla, trzyma się krzyża. W taki sposób ktoś zakpił z wiary polskiej żeglarki.

Grafika spodobała się Jagnie Marczułajtis-Walczak. Była snowboardzistka, a dziś posłanka PO, skomentowała ją na Twitterze dwukrotnie.

"Genialne!" - napisała w pierwszym komentarzu, po czym dodała. - "Ale jak to tak, bez chmurki ze słowami Jezus Chrystus!".

To ostatecznie dotarło do żeglarki, która przebywa w Tokio. Na Facebooku nagrała film, w którym skomentowała zachowanie byłej sportsmenki.

- Podobno pani Jagna Marczułajtis naśmiewa się z mojej wiary, powstała grafika, że zamiast żagla trzymam krzyż, płynąc na desce. Tak, każdy niesie swój krzyż. Jeden jest lżejszy, drugi cięższy. Wierzę, że ci co noszą cięższy krzyż tutaj, na ziemi - tam w niebie będą mieć lżej - mówi.

Postawa posłanki nie spodobała się także wielu internautom, którzy twierdzą, że w ten sposób obraża uczucia religijne. Niestety, posypał się także "hejt" pod jej komentarzami, a wiele wpisów nie nadaje się do cytowania.

Premier przerwał milczenie po sukcesie wioślarek. "Srebro podnosi morale" >>
"Chyba wolno, prawda?". Ojciec polskiej medalistki zabrał głos w sprawie jej orientacji >>

ZOBACZ WIDEO: Coming out polskiej wioślarki podczas wywiadu. "Chciałabym żeby każdy na to spojrzał normalnie"
Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (230)
 • witeck Zgłoś komentarz
  Grafika wspaniała. Kto trzyma się w życiu krzyża, ma prawdziwe oparcie. Ma zapewnione zwycięstwo. Patrzcie, jak wielu sportowców na olimpiadzie, żagnało się znakiem krzyża, wznosili
  Czytaj całość
  ręce do góry w uwielbieniu. Podziękowaniu. Bez Boga, ani do proga.Komu to przeszkadza.??? Ja też się trzymam krzyża. Przeszedłem wiele ciężkich burz. Zwycięsko. I dziękuję Bogu za każdą minutę życia.
  • pierwiosnek Zgłoś komentarz
   Jagnie Marczułajtis-Walczak to dzicz, jak i partia do której należy, a powstała za hitlerowskie pieniądze!!! Do dzisiaj Niemcy nie cofnęły ustaw hitlerowskichy wobec Polek i Polaków
   Czytaj całość
   żyjących w Niemczech!!! Moja śp. mama urodziła się w Niemczech, gdyby żyła , stwierdziła by , że niezła z niej szmata. Amen.
   • HUSAR57 Zgłoś komentarz
    Jagna do tej pory nie wyszla z "Chlopow"
    • miro-miro Zgłoś komentarz
     kiedys, ledwo sie pani posłanka wyłgała ze współpracy z gangusami...
     • zbych22 Zgłoś komentarz
      Etyka i moralność społeczna bazuje na długiej historii ludzkości. Chorzy z urojenia niech najpierw pomyślą przed zabraniem głosu, bo póki co mieszają sport i religię z polityką. Ale
      Czytaj całość
      żeby coś sensownego powiedzieć to trzeba coś mieć w czerepie. Zmienią się zasady etyczno-moralne świat będzie funkcjonował inaczej.
      • Mrs Zgłoś komentarz
       Marczułajtis jesteś posłanką marnej partii i byłaś marną sportsmenką
       • fakersraker Zgłoś komentarz
        To jeszcze nie jest czas na mówienie prawdy o religijnych urojeniach, niestety w Polsce nie wyczerpał się jeszcze logiczny sens funkcjonowania instytucji religijnych. Ale patrząc na
        Czytaj całość
        Irlandię i Hiszpanię dojdzie o takiej sytuacji.
        • Jan Lewandowski Zgłoś komentarz
         Swoją wiarę okazuje się w kościele ,znam takich katolików jak Klepacka co szklanki wody by umierającemu nie podali ?
         • Opiniujący Zgłoś komentarz
          trzeba mieć w głowie nie pokolei , żeby kpić z czyichś przekonań czy wiary. Może u polityków oznacza to większą kasę?
          • soliderd Zgłoś komentarz
           Jagnie, coś przykrego przytrafiło się na stoku/ walnęła się głową/, co miało swój skutek, że wstąpiła do POprawnego ugrupowania. Skutkuje to dalej- próbuje zgryźliwościami w
           Czytaj całość
           stosunku do bardziej utytułowanej koleżanki przycmić swoje sportowe ''sukcesy''. Typowa poleska mentalność- nie cieszę się że, krowa mi się ocieliła ale cieszę się że sąsiadowi zdechła. Czyżby Jagna to ma w genach?
           • Duda uczciwy Zgłoś komentarz
            U nas w bielsku także była taka ciotka co latała po ulicach z wielkim krzyżem i wydzierała się w niebogłosy-ale już jest po drugiej stronie życia A najwięksi obłudnicy to sa ci co
            Czytaj całość
            się tak obnoszą ze swoja wiarą.
            • W Iesław Dębski Zgłoś komentarz
             Tak o to wygląda "wiara katolicka".Rób wszystko aby zniszczyć bliskiego.To nie przypadek sportmenki.Tacy są "katolicy udający CHRZEŚCIJAN.
             • wojciech126 Zgłoś komentarz
              ",którzy twierdzą, że w ten sposób obraża uczucia religijne." ... A co to są te mityczne, wręcz wyimaginowane uczucia religijne? Moje uczucia logiki i posiadanej inteligencji
              Czytaj całość
              notorycznie obrażają wszyscy członkowie z tzw. wierchuszki pisu (przede wszystkim prezydent i premier), kiedy głoszą wszem i wobec niestworzone, wręcz niebotyczne bzdury.
              Zobacz więcej komentarzy (69)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×