Tokio 2020. Ogromna sensacja w badmintonie. Przegrał seta do trzech i awansował

Kevin Cordon kapitalnie spisuje się w turnieju badmintonistów. Reprezentant Gwatemali wyeliminował już nr 9 światowego rankingu, a w 1/16 finału sprawił ogromną sensację.

Mateusz Kozanecki
Kevin Cordon Getty Images / Lintao Zhang / Na zdjęciu: Kevin Cordon
Rozgrywki w turnieju badmintona wkraczają w decydującą fazę. Trwa bowiem faza play-off. W 1/16 finału turnieju mężczyzn sensację sprawił Kevin Cordon. Gwatemalczyk niespodziewanie wygrał pierwszego seta, aby w drugim przegrać... do trzech.

W trzeciej partii miał trzy lotki meczowe. Dwie z nich zmarnował i zrobiło się 20:19. 34-latek utrzymał jednak nerwy na wodzy i wysłał do domu Marka Caljouwa z Holandii.

W rywalizacji kobiet zwyciężały faworytki. Kapitalną formę zaprezentowała Japonka Nozomi Okuhara. Trzecia zawodniczka światowego rankingu zdeklasowała Kanadyjkę Michelle Li, zwyciężając w setach do 9 i do 7.

W mikście wyłoniono dwójkę finalistów. O złoto zmierzą się dwa chińskie duety - Zheng/Huang oraz Wang/Huang. Drugi z nich potrzebował trzech setów, aby wyeliminować japońską ekipę Watanabe/Higashino.

Długo o awans do półfinału walczył duński debel Astrup/Rasmussen. Duńczycy w pierwszym secie pokonali Chińczyków 21:12. W dwóch kolejnych partiach górą byli jednak Li i Liu.

Na piątek zaplanowano finał i mecz o 3. miejsce w mikście, ćwierćfinały kobiet i półfinały debla mężczyzn.

Szczegółowe wyniki czwartkowych meczów w badmintona znajdziesz TUTAJ.