Tokio 2020. Nieudane eliminacje Biało-Czerwonych. Tylko jedna Polka z awansem na 800 m

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Leszek Szymański / Na zdjęciu: Joanna Jóźwik
PAP / Leszek Szymański / Na zdjęciu: Joanna Jóźwik
zdjęcie autora artykułu

Sposród trzech Polek, które przystąpiły do eliminacji biegu na 800 metrów, tylko jedna zdołała uzyskać awans do półfinału. W grze pozostała jedynie Joanna Jóźwik. Niemal do końca szanse zachowywała Angelika Sarna.

Eliminacje na 800 metrów składały się z aż sześciu biegów. Z każdego z nich awans do półfinału uzyskiwały po trzy najlepsze zawodniczki. Stawkę uzupełniały biegaczki z sześcioma najlepszymi czasami.

Jako pierwsza na bieżni pojawiła się Angelika Sarna. 23-latka rozpoczęła spokojnie. Długo znajdowała się na pozycji, która nie dawała awansu. Na ostatniej prostej Polka przyśpieszyła, ale nie na tyle, aby znaleźć się w trójce. Minęła linię mety jako czwarta, ze stratą 0,13 s do trzeciej Lore Hoffmann i musiała czekać na wyniki pozostałych biegów.

Problemów z uzyskaniem awansu nie miała Joanna Jóźwik. 30-latka nie narzucała sobie mocnego tempa i na półmetku zajmowała ostatnie miejsce. Na drugim okrążeniu zaczęła wyprzedzać rywalki. W końcówce minęła jeszcze Melissę Bishop-Nriagau i z trzeciego miejsca weszła do półfinału z wynikiem 2:01.87 min.

ZOBACZ WIDEO: Polskie wioślarki w doskonałych humorach! "Może ktoś nam przemyci sake"

W czwartym biegu eliminacyjnym startowała Anna Wielgosz. Dość niespodziewanie reprezentantka Polski znalazła się na prowadzeniu po 400 metrach. Bieg toczony był w słabym tempie, co było dobrą informacją dla Angeliki Sarny, czekającej na rezultaty pozostałych eliminacji. Wielgosz z kolei pod koniec mocno osłabła. Zajęła szóste miejsce, bez szans na awans.

Już przed ostatnią eliminacją stało się jasne, że Angelika Sarna również pożegna się z rywalizacją. Jej rezultat okazał się zbyt wolny, aby załapać się do szóstki, która awansuje z czasami.

Wyniki eliminacji na 800 m kobiet:

1. Natoya Goule (Jamajka) - 1:59.83 s Q 2. Jemma Reekie (Wielka Brytania) - 1:59.97 s Q 3. Ajee Wilson (USA) - 2:00.02 s Q --- 23. Joanna Jóźwik (Polska) - 2:01.92 s Q 29. Angelika Sarna (Polska) - 2:02.18 s 36. Anna Wielgosz (Polska) - 2:03.20 s

Czytaj także:Chwile grozy w Tokio! Zapalił się autobus z Polakami na pokładzieCzas się pożegnać. Ostatni taki występ Piotra Małachowskiego

Źródło artykułu: