Sensacyjny zwrot akcji. Złe informacje dla polskiej sztafety tuż przed finałem

Polska sztafeta mieszana 4x400 metrów w finale będzie rywalizować z Amerykanami. Rywalom Biało-Czerwonych anulowano bowiem dyskwalifikację.

Piotr Bobakowski
Lynna Irby przekazuje pałeczkę Taylor Manson PAP/EPA / VALDRIN XHEMAJ / Na zdjęciu: Lynna Irby przekazuje pałeczkę Taylor Manson
"Mikst 4x400 metrów został przywrócony i wystartuje w sobotnim biegu finałowym - poinformowała w piątek na Twitterze USATF, amerykańska federacja zarządzająca w USA w zakresie sportów lekkoatletycznych.

Sztafeta mieszana 4x400 m Stanów Zjednoczonych została zdyskwalifikowana w piątkowych eliminacjach, ale odwołanie zostało uznane. Amerykańscy biegacze ostatecznie wystąpią więc w sobotnim wyścigu, którego stawką będą medale olimpijskie.

To przez ten błąd sędziowie początkowo zdyskwalifikowani Amerykanów. Jedna z zawodniczek ustawiła się w złym miejscu przy zmianie. Spójrzcie:

Reprezentanci Polski w sztafecie mieszanej 4x400 m uzyskali najlepszy wynik piątkowych eliminacji i przy okazji - czasem 3:10.44 - ustanowili nowy rekord Europy (więcej TUTAJ).

Polacy pobiegli w składzie: Dariusz Kowaluk, Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik i Kajetan Duszyński. Po drugiej zmianie Hołub-Kowalik wyszła na prowadzenie, którego polscy biegacze nie oddali już do mety.

Bieg finałowy sztafet mieszanych 4x400 metrów zostanie rozegrany w sobotę (31 lipca) o godz. 14:35 czasu środkowoeuropejskiego.