Tokio 2020. Faworyt nie zawiódł. Caeleb Dressel ponownie najlepszy

Amerykanin Caeleb Dressel po raz kolejny zdobył złoty medal, tym razem na dystansie 50 metrów stylem dowolnym. Na podium znaleźli się również Florent Manaudou oraz Bruno Fratus. Polacy się nie zakwalifikowali.

Jakub Fordon
 Caeleb Dressel Getty Images / Al Bello / Na zdjęciu: Caeleb Dressel
Caeleb Dressel ponownie odniósł pewne zwycięstwo zdobywając już swój trzeci złoty medal indywidualny. Oprócz nich, ma również jeden krążek za wygraną w sztafecie.

Mistrz olimpijski płynął po rekord świata, ale opadł z sił w końcówce i wywalczył tylko najlepszy czas igrzysk olimpijskich.

Na drugim miejscu ze stratą 0,48 s do zwycięzcy zawody ukończył Florent Manaudou, a 0,50 za zwycięzcą na mecie zameldował się Bruno.

Z turniejem w eliminacjach do półfinałów pożegnał się Konrad Czerniak. Lepiej zaprezentował się Paweł Juraszek, który pechowo odpadł w walce o finał z Holendrem, Thomem de Boerem. Polakowi zabrakło 0,10 sekund.