Jest decyzja. Trener wycofał kolejną zawodniczkę

Trener Aleksander Matusiński zdecydował, że nie tylko Justyna Święty-Ersetic nie weźmie udziału w indywidualnej rywalizacji na dystansie 400 metrów. Polska wykorzysta tylko jedną z trzech kwalifikacji.

Łukasz Witczyk
Iga Baumgart-Witan Getty Images / Alexander Hassenstein / Na zdjęciu: Iga Baumgart-Witan
Po triumfie sztafety mieszanej 4x400 metrów w polskim obozie zapanowała euforia. W finale czwórka Karol Zalewski, Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersetic i Kajetan Duszyński zdobyła złoty medal igrzysk olimpijskich Tokio 2020. To drugi krążek wywalczony przez Polaków na IO w stolicy Japonii.

Przed polskimi sprinterami kolejne starty. Czeka ich zarówno rywalizacja indywidualna, jak i kolejne sztafety: męska i żeńska. Trener kobiecej kadry Aleksander Matusiński nie ukrywa, że dla niego najważniejsze jest zdobycie medalu w sztafecie 4x400 metrów.

Dlatego z indywidualnej rywalizacji wycofana została Justyna Święty-Ersetic, ale to nie koniec. Polska wywalczyła trzy kwalifikacje indywidualne, ale udział w zawodach weźmie tylko jedna zawodniczka.

Jak przekazał portal sport.pl, wycofana została Iga Baumgart-Witan, która skupi się na rywalizacji w sztafecie, gdzie Polki są jednymi z kandydatek do medali. Indywidualnie startować będzie jedynie Natalia Kaczmarek, która jest tegoroczną mistrzynią Polski.

- Pozostałe dziewczyny kumulują energię na sztafetę. Chcemy w niej zdobyć medal - mówi nam szkoleniowiec. W polskiej kadrze na sztafetę znajdują się nie tylko Kaczmarek, Baumgart-Witan czy Święty-Ersetic. Trener do dyspozycji ma również Małgorzatę Hołub-Kowalik, Dominikę Baćmagę, Kingę Gacką, Kornelię Lesiewicz i Annę Kiełbasińską.

Tokio 2020. Anita Włodarczyk zaskakuje. "To był rzut na 40 procent"