Tokio 2020. Kto był najlepszy na kortach? Oto klasyfikacja medalowa turnieju tenisowego

Reprezentacja Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego wygrała klasyfikację medalową tenisowego turnieju olimpijskiego w Tokio. Indywidualnie najlepiej w stolicy Japonii spisała się Belinda Bencić, która wywalczyła złoty i srebrny krążek.

Marcin Motyka
Marcin Motyka
Anastazja Pawluczenkowa i Andriej Rublow Getty Images / Stanislav Krasilnikov / Na zdjęciu: Anastazja Pawluczenkowa i Andriej Rublow
W tenisowym turnieju olimpijskim w Tokio wystąpili zawodnicy z 45 krajów. Rywalizacja odbyła się w pięciu konkurencjach (singlu mężczyzn i kobiet, singli i deblu kobiet oraz w mikście). Klasyfikację medalową wygrała reprezentacja Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego.

Tenisiści z ROC wywalczyli trzy krążki. Złoty medal w mikście zdobyli Anastazja Pawluczenkowa i Andriej Rublow. Z kolei po srebrne sięgnęli Karen Chaczanow w singlu mężczyzn oraz Jelena Wiesnina i Asłan Karacew w mikście.

Złote medale zdobyły także Niemcy (Alexander Zverev w singlu mężczyzn), Szwajcaria (Belinda Bencić w singlu kobiet), Chorwacja (Nikola Mektić i Mate Pavić w deblu mężczyzn) i Czechy (Barbora Krejcikova i Katerina Siniakova w deblu kobiet).

ZOBACZ WIDEO: Tokio 2020. Złoto sztafety "gamechangerem" dla Polski? "My też jesteśmy zdolni do wielkich rzeczy!"
Pierwszy raz w historii medale w tenisie przypadły Ukrainie (brąz Eliny Switoliny w singlu kobiet), Nowej Zelandii (brąz Marcusa Daniella i Michaela Venusa w deblu mężczyzn) oraz Brazylii (brąz Laura Pigossi i Luisy Stefani w deblu kobiet).

Indywidualnie królową polowania w Tokio okazała się Belinda Bencić. Szwajcarka jako jedyna zdobyła dwa krążki - złoty w singlu i srebrny w deblu w parze z Viktoriją Golubić.

Klasyfikacja medalowa tenisowego turnieju olimpijskiego w Tokio:

Miejsce Reprezentacja Liczba złotych medali Liczba srebrnych medali Liczba brązowych medali Łączna liczba medali
1. Rosyjski Komitet Olimpijski 1 2 0 3
2. Chorwacja 1 1 0 2
2. Czechy 1 1 0 2
2. Szwajcaria 1 1 0 2
5. Niemcy 1 0 0 1
6. Australia 0 0 1 1
6. Brazylia 0 0 1 1
6. Hiszpania 0 0 1 1
6. Nowa Zelandia 0 0 1 1
6. Ukraina 0 0 1 1

Polska w Tokio nie zdobyła medalu. Spośród reprezentantów naszego kraju najlepszy wynik uzyskali Iga Świątek i Łukasz Kubot, którzy dotarli do ćwierćfinału miksta.

Obronione meczbole i ogromne emocje. Finał miksta fantastyczną puentą turnieju tenisowego

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Rosyjski Komitet Olimpijski miał najmocniejszą tenisową reprezentację w igrzyskach w Tokio?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×