Tokio 2020. Teatr jednej aktorki. Fantastyczne zwycięstwo juniorki

W fenomenalnym tempie przeprowadzony był finał biegu na 800 metrów. Żadnych szans rywalkom nie dała Athing Mu. Amerykańska juniorka pobiegła w czasie 1:55.21 min. i uzyskała nowy rekord Stanów Zjednoczonych.

Mateusz Kozanecki
Na zdjęciu od lewej: Mu Athing i Raevyn Rogers Getty Images / Christian Petersen / Na zdjęciu od lewej: Mu Athing i Raevyn Rogers
W finale biegu na dystansie 800 metrów zabrakło reprezentantek Polski. W półfinale zameldowała się Joanna Jóźwik - zajęła w nim piąte miejsce, co oznaczało pożegnanie z rywalizacją (więcej TUTAJ).

Bieg finałowy od początku toczył się w niezłym tempie, a na prowadzenie wyszła Athing Mu. Amerykanka zdecydowanie przyśpieszyła w końcówce i pewnie zwyciężyła.

Drugie miejsce zajęła kolejna z juniorem Keely Hodginson, a na najniższym stopniu podium stanęła druga z Amerykanek Raevyn Rogers.

Cała ósemka zawodniczek złamała granicę dwóch minut. Padły dwa rekordy kraju, cztery rekordy życiowe oraz jeden najlepszy wynik w sezonie.