Tokio 2020. Andrzej Duda zareagował na sukces Tadeusza Michalika

Tadeusz Michalik został brązowym medalistą igrzysk olimpijskich w Tokio w zapasach w stylu klasycznym. Na sukces reprezentanta Polski zareagował prezydent RP Andrzej Duda.

Dawid Borek
Dawid Borek
Andrzej Duda Getty Images / Michal Fludra/NurPhoto / Na zdjęciu: Andrzej Duda
W decydującym o losach brązowego medalu w zapasach w stylu klasycznym Tadeusz Michalik zdominował Alexa Gergo Szoke. Reprezentant Polski na załatwienie sprawy potrzebował zaledwie 1 minuty i 53 sekund.

Tadeusz Michalik wygrał kluczową walkę 9:0, odnosząc tym samym największy sukces w swojej karierze. Kilka chwil po zakończeniu boju za pomocą mediów społecznościowych pogratulował mu prezydent RP Andrzej Duda.

"Tadeusz Michalik brązowym medalistą olimpijskim w zapasach! Brawo! Gratulacje! DZIĘKUJEMY!" - napisał Andrzej Duda na Twitterze.

To pierwszy krążek polskich zapasów kategorii ciężkiej od igrzysk olimpijskich w Atlancie w 1996 roku. Wówczas po złoty medal sięgnął Andrzej Wroński.

Warto dodać, że Tadeusz Michalik we wtorek powtórzył wynik swojej siostry, Moniki Michalik, sprzed czterech lat. Wówczas to nasza zawodniczka występująca w kategorii 63 kg. stanęła na najniższym stopniu podium igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro.

UE bije brawo Polsce. "Kolejny przykład brutalności Łukaszenki"