Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Tokio 2020. Tak skaczą tylko Chińczycy! Kolejny medal Brytyjczyka

Inaczej być nie mogło! Fantastyczni Chińczycy rozdzielili między siebie złoty i srebrny medal w skokach z trampoliny 3-metrowej w igrzyskach olimpijskich w Tokio. Brąz padł łupem Brytyjczyka.

Łukasz Iwanek
Łukasz Iwanek
Siyi Xie PAP/EPA / Patrick B. Kraemer / Na zdjęciu: Siyi Xie
We wtorek w Igrzyskach XXXII Olimpiady Tokio 2020 odbył się półfinał i finał w skokach do wody z trampoliny 3-metrowej. Złoty i srebrny medal zdobyli Chińczycy Siyi Xie i Zongyuan Wang. Brąz padł łupem Brytyjczyka Jacka Laughera, a czwarte miejsce zajął jego rodak James Heatly.

W poniedziałek w rundzie eliminacyjnej tylko Chińczycy uzyskali noty powyżej 500 punktów. Prowadził Wang przed Xie. W półfinale Azjaci zamienili się pozycjami. Do finału wszedł 40-letni Kei Terauchi, brązowy medalista mistrzostwa świata z 2001 roku. Dla Japończyka są to szóste i ostatnie igrzyska olimpijskie.  W półfinale słabo radził sobie Haram Woo, który w eliminacjach był piaty. Ostatecznie zajął 12. miejsce, ostatnie zapewniające awans do finału.

W finale poza Chińczykami, jedynie Laugher pokusił się o rezultat powyżej 500 punktów. Xie miał 558.75, Wangowi zapisano 534.90, a Brytyjczykowi zanotowano 518.00.

Zwycięstwo Xie nawet przez moment nie było zagrożone. Walka o drugie miejsce trwała do samego końca. Przed ostatnią rundą Wang miał tylko 2,05 punktu przewagi nad Laugherem. W szóstym skoku Chińczyk w świetnym stylu wykonał 4,5 salta w przód w pozycji łamanej (102.60). Brytyjczyk miał minimalnie trudniejszy skok, 2,5 salta w przód z trzema śrubami w pozycji łamanej, ale gorzej wykonany (87.75).

Przez długi czas szanse na podium miał Haram Wood. Stracił je, gdy w piątej serii słabo wykonał 3,5 salta w tył w pozycji łamanej (68.40). Na początku czwarty był Amerykanin Andrew Capobianco, ale później miał dwa nieudane skoki i skończył na 10. pozycji.

Dla Laughera jest to trzeci medal olimpijski. Pięć lat temu w Rio de Janeiro zdobył złoto (synchroniczne) i srebro. Xie i Wang w Tokio wywalczyli razem złoto w skokach synchronicznych.

Klasyfikacja medalowa w skokach do wody mężczyzn z trampoliny 3-metrowej:

miejsce Skoczek Rezultat
1. Siyi Xie (Chiny) 558.75
2. Zongyuan Wang (Chiny) 534.90
3. Jack Laugher (Wielka Brytania) 518.00

Zobacz także:
Genialny Chińczyk ze złotem! Wspaniały dzień Niemca i Turka
Poznały się w magiczny sposób. Teraz zdobyły srebro dla Polski. "Wiedziałyśmy, że mamy moc"

ZOBACZ WIDEO: Tokio 2020. Złoto sztafety "gamechangerem" dla Polski? "My też jesteśmy zdolni do wielkich rzeczy!"
Czy oglądasz skoki do wody na igrzyskach olimpijskich w Tokio?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×