Tokio 2020. Mnóstwo bezbłędnych przejazdów. Faworyt najlepszy w eliminacjach

Brytyjczyk Ben Maher był faworytem i okazał się najlepszy w konkursie kwalifikacyjnym w skokach przez przeszkody w igrzyskach olimpijskich w Tokio. Kilkudziesięciu jeźdźców miało czyste przejazdy.


Łukasz Iwanek
Łukasz Iwanek
Ben Maher PAP/EPA / MICHAEL REYNOLDS / Na zdjęciu: Ben Maher
We wtorek w Igrzyskach XXXII Olimpiady Tokio 2020 w jeździectwie do akcji przystąpili specjaliści w skokach przez przeszkody. Kwalifikacje wygrał Brytyjczyk Ben Maher, który jest faworytem do złota. Nie miał żadnej zrzutki na koniu Explosion W i parkur pokonał w czasie 81.34.

Czyste przejazdy miało 25 jeźdźców, dlatego kluczowy był czas. Drugie miejsce zajęli Irlandczyk Darragh Kenny i Cartello (82.01), a na trzecim znaleźli się Izraelka Ashlee Bond i Donatello 141 (82.84). Na czwartej pozycji uplasowali się Holender Maikel van der Vleuten i Beauville Z (84.61), a na na piątej kwalifikacje zakończyli Kanadyjczyk Mario Deslauriers i Bardolina 2.

W Top 10 oprócz Mahera i Kenny'ego znalazło się jeszcze po jednym Brytyjczyku i Irlandczyku. Scott Brash i Jefferson mieli dziewiąty czas (85.72), a Bertram Allen i Pacino Amiro doz finału awansowali z szóstej pozycji (85.18). Poza tym w czołowej "10" są jeszcze Belg Gregory Wathelet na Nevados S (85.20), Portugalka Luciana Diniz na Vertigo Du Desert (85.62) i Peder Fredricson na All In (85.83). Szwed jest wicemistrzem olimpijskim z Rio de Janeiro (2016).

ZOBACZ WIDEO: Działacz uratował polskiego lekkoatletę. "Za protest trzeba zapłacić"

Najlepszy z Niemców był Daniel Deusser, który na Killer Queen uzyskał czas 86.14 i do finału dostał się z 12. miejsca. Kraj ten na olimpijskie złoto w skokach przez przeszkody czeka od 1996 roku, gdy w Atlancie zwyciężył Ulrich Kirchhoff.

Wielka Brytania ma szansę zdobyć złoto na drugich z rzędu igrzyskach. W Brazylii najlepszy był Nick Skelton, który miał wtedy 58 lat. Karierę zakończył w 2017 roku.

W konkursie kwalifikacyjnym wzięło udział 73 zawodników i ich koni. Do finału (odbędzie się w środę) awansowało 30 najlepszych jeźdźców. Polacy w skokach przez przeszkody nie brali udziału.

W 1980 roku w Moskwie złoty medal zdobył Jan Kowalczyk na Artemorze. Na igrzyskach w Paryżu (1924) brąz zgarnął Adam Królikiewicz na Picadorze.

Wszystkie wtorkowe wyniki można znaleźć TUTAJ.

Zobacz także:
Pokaz siły Amerykanek. Znamy półfinalistki turnieju piłkarek wodnych
Wielki charakter wybitnej Amerykanki. Wróciła i ma medal!

Czy Ben Maher zdobędzie złoty medal?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×