Tokio 2020. De Grasse pogodził Amerykanów

Andre De Grasse został mistrzem olimpijskim w biegu na 200 metrów. W finale zostawił za plecami trzech reprezentantów USA.

PS
Andre De Grasse PAP/EPA / NIC BOTHMA / Na zdjęciu: Andre De Grasse
Na 100 metrów Andre De Grasse zdobył brązowy medal igrzysk w Tokio, a na dwa razy dłuższym dystansie nie miał sobie równych. W środowym finale Kanadyjczyk wbiegł na metę z czasem 19,62 s, pobił rekord Kanady i po raz pierwszy w karierze wywalczył złoty medal igrzysk olimpijskich.

De Grasse pozostawił za plecami trzech Amerykanów. Srebro wywalczył Kenneth Bednarek (19,68 - rekord życiowy), a brąz Noah Lyles (19,74).

Dla Kanady jest to czwarty złoty medal na tych igrzyskach. Amerykanie natomiast mają już na koncie 79 medali.