Tokio 2020. Poznaliśmy medalistów w boksie olimpijskim. Arlen Lopez zdobył złoty medal

Kolejne rozstrzygnięcia w turnieju w boksie olimpijskim w Tokio za nami. Kubańczyk Arlen Lopez zdobył złoty medal w wadze półciężkiej, pokonując w finale Brytyjczyka Benjamina Whittakera.

Jakub Fordon
Arlen Lopez PAP/EPA / RUNGROJ YONGRIT / Na zdjęciu: Arlen Lopez
Kolejny dzień boksu olimpijskiego za nami. Poznaliśmy już całkowite rozstrzygnięcia w wadze półciężkiej mężczyzn. Kubańczyk Arlen Lopez pokonał w walce finałowej Brytyjczyka Benjamina Whittakera 4:1 i zdobył złoto olimpijskie. Brązowe medale zgarnęli Loren Alfonso z Azerbejdżanu oraz Imam Chatajew ROC (Rosyjski Komitet Olimpijski).

W wadze superciężkiej mężczyzn oba półfinały zakończyły się przez TKO. Do finału awansowali Amerykanin Richard Torrez Jr. oraz Uzbek Bakhodir Jalolov. Brązowe medale zgarnęli reprezentant Kazachstanu, Kamshybek Kunkabayev oraz Brytyjczyk Frazer Clarke.

W wadze półśredniej kobiet awans do finału wywalczyły Gu Hong oraz Busenaz Surmeneli. Chinka pokonała 4:1 Amerykankę Oshae Jones, a Turczynka uporała się z reprezentantką Indii Lovliną Borgohain wynikiem 5:0. Obie zawodniczki, które w półfinałach okazały się gorsze, zdobyły brązowe krążki.

W wadze muszej kobiet do finału awansowała Bułgarka Stojka Petrowa, która pokonała 5:0 Japonkę Tsukimi Namiki. Takim samym wynikiem zakończył się drugi z półfinałów, w którym Turczynka Buse Naz Cakiroglu okazała się lepsza od reprezentantki Chińskiego Tajpej Huang Hsiao-wen. Obie reprezentantki Azji zdobyły brązowe medale.

Waga musza kobiet: brąz - Tsukimi Namiki (Japonia), Huang Hsiao-wen (Chińskie Tajpej)
Waga półśrednia kobiet: brąz - Oshae Jones (USA), Lovlina Borgohain (Indie)
Waga superciężka mężczyzn: brąz - Kamshybek Kunkabayev (Kazachstan), Frazer Clarke (Wielka Brytania)
Waga półciężka mężczyzn: złoto - Arlen Lopez (Kuba), srebro - Benjamin Whittaker (Wielka Brytania, brąz - Loren Alfonso (Azerbejdżan), Imam Chatajew (ROC)

Przeczytaj także:
Zaskakujące słowa Fajdka po wywalczeniu medalu IO. Powiedział to na żywo w telewizji