Tokio 2020. Świetne eliminacje Lićwinko. Biało-Czerwona w finale

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Adam Nurkiewicz / Na zdjęciu: Kamila Lićwinko podczas drużynowych mistrzostw Europy w Chorzowie
Getty Images / Adam Nurkiewicz / Na zdjęciu: Kamila Lićwinko podczas drużynowych mistrzostw Europy w Chorzowie
zdjęcie autora artykułu

Dwójka to ulubiona cyfra Kamili Lićwinko po czwartkowych eliminacjach w skoku wzwyż. Biało-Czerwona w pierwszych próbach miała problemy na kilku wysokościach, jednak w drugich skakała bez najmniejszego kłopotu.

W czwartek odbyły się eliminacje w skoku wzwyż pań na igrzyskach w Tokio. Jedyną reprezentantką Biało-Czerwonych w tej konkurencji była Kamila Lićwinko. Żeby awansować do finału trzeba było osiągnąć minimum kwalifikacyjne, które wynosiło 1,95 lub znaleźć się w gronie dwunastu najlepszych zawodniczek.

Lićwinko świetnie rozpoczęła rywalizację. Odpuściła skok na 1,83m, a w pierwszej próbie zaliczyła 1,86. Na kolejnej wysokości miała jednak problemy, strąciła pierwszą próbę na 1,90. W drugiej jednak pokonała poprzeczkę i wciąż walczyła o awans do finału.

Pierwsza próba na 1,93 nie poszła jednak po myśli naszej reprezentantki. Jednak Lićwinko w drugiej się poprawiła, oddała znakomity skok, co pozwoliło jej zaliczyć wysokość. Na 1,95m, które dawało automatyczną kwalifikację, także premierowa próba nie była udana. Ponownie jednak drugi skok był wyśmienity. Polka pokonała 1,95m z całkiem sporym przewyższeniem, czym zapewniła sobie awans do finału.

Wysokość 195cm osiągnęło jednak aż 14 zawodniczek i to właśnie tyle lekkoatletek powalczy o medale. Finał odbędzie się już w sobotę, 7 sierpnia, o godz. 12:35 czasu polskiego.

Czytaj więcej: Tokio 2020. Zdobył z Polską mistrzostwo świata. "Polska - Francja to byłby piękny finał" Tokio 2020. Polska sztafeta 4x100 bez finału. Niewiele zabrakło

ZOBACZ WIDEO: Tokio 2020. Złoto sztafety "gamechangerem" dla Polski? "My też jesteśmy zdolni do wielkich rzeczy!"

Źródło artykułu:
Czy Kamila Lićwinko znajdzie się na podium?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (5)
avatar
Sebawwer
5.08.2021
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Pani Kamila ma szansę na medal. Jeszcze z takich największych pewniaków do medalu mamy rzut oszczepem kobiet tom jest Walniecie i uroda :))  
avatar
Sebawwer
5.08.2021
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Wielu sportowców było młodych debiutowało. Więc na kolejne igrzyska będą dostatecznie silni(o ile się nie zapuszczą) by zdobywać medale ...  
avatar
Tomasz Ducki
5.08.2021
Zgłoś do moderacji
1
0
Odpowiedz
Szkoda że Olimpiada zbliża się do końca. Polacy odżyli, złapali właściwy rytm i mogli by zakosić więcej medali.  
avatar
Chiswick
5.08.2021
Zgłoś do moderacji
2
0
Odpowiedz
Nie powalczy po co cymbale dmuchasz ten balon pani Kamila jest średniej klasy zawodniczką i jej wyniki pozwalają myśleć o miejscach 6-8 nie ma szans na medal ale i tak fajnie że wystąpi w final Czytaj całość