Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

"Złamała zasadę". Miał dopingową wpadkę, a teraz krytykuje Cimanouską!

Choć z powodu dopingu stracił medal z Aten, został szefem Białoruskiej Federacji Lekkoatletycznej (BLFA). Teraz Iwan Tichon w mocnych słowach wypowiedział się na temat Krysciny Cimanouskiej.

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Kryscina Cimanouska (z prawej) Twitter / Voices from Belarus / Na zdjęciu: Kryscina Cimanouska (z prawej)
O sprawie Krysciny Cimanouskiej w ostatnim czasie było bardzo głośno. Lekkoatletkę spotkały nieprzyjemności po tym jak skrytykowała władze swojego kraju. Odsunięto ją od startu w igrzyskach, a potem próbowano zmusić do powrotu na Białoruś.

Cimanouska poprosiła o pomoc za granicą, m.in. w Polsce. Wiceszef MSZ, Marcin Przydacz, powiedział, że decyzja o wsparciu zawodniczki była naturalna. W środę wieczorem Białorusinka dotarła do Warszawy.

W mocnych słowach o postawie Cimanouskiej wypowiedział się były młociarz Iwan Tichon. Obecny szef Białoruskiej Federacji Lekkoatletycznej (BLFA) w trakcie swojej kariery wpadł na dopingu, przez co odebrano mu medal olimpijski z Aten, a także po jednym krążku z MŚ i ME.

ZOBACZ WIDEO: Niespodziewany medal dla Polaka w Tokio. "Już nie będzie kłótni w domu"

- Od początku igrzysk baron de Coubertin mówił, że sportowiec powinien pokazać swoje umiejętności w warunkach pokojowych i że sporpt powinien pozostać poza polityką - powiedział w rozmowie z "Bildem".

- Thomas Bach (szef MKOl - dop. MK) powiedział również, że arena sportowa nie może być dyskredytowana przez manifesty polityczne. Myślę, że Cimanouska złamała tę zasadę i działała źle - dodał.

Dziennikarze "Bilda" dodali, że na temat Cimanouskiej próbowali porozmawiać z młociarzem Jurijem Wasilczanką. Kiedy jednak usłyszał pytanie na temat swojej rodaczki, zrezygnował z wywiadu.

Czytaj także:
Kryscina Cimanouska w Warszawie! Oto jej pierwsze zdjęcie na polskiej ziemi
Otrzymała polską wizę humanitarną. Cimanouska jest już w Warszawie

Jeżeli chcesz być na bieżąco ze sportem, zapisz się na codzienną porcję najważniejszych newsów. Skorzystaj z naszego chatbota, klikając TUTAJ.

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (4)
 • -f-iolka Zgłoś komentarz
  @panda25 Wczorajszy wywiad z Cimanouską pokazał, że można być daleko od polityki, można być (tak jak sportowcy na Białorusi) pupilami(?) władzy ale jak się sprzeciwisz, to gniew
  Czytaj całość
  satrapy i tryby systemu są w stanie zniszczyć ciebie i twoja rodzinę. Przerażające.
  • yes Zgłoś komentarz
   Przeanalizowałem wyniki białoruskiej sztafety i zawodniczek w 2021. W tym roku sztafeta pobiegła w czerwcu i uzyskała w Rumunii czas 3.28,14. W Tokio zajęły ostatnie miejsce w półfinale
   Czytaj całość
   z czasem 3.33,00. Widzę, że był kłopot ze składem - pobiegły dzisiaj tylko 2 zawodniczki z poprzedniego składu. Dołożyli jedna biegającą na 400 plus Herman, biegającą 100 przez płotki. Wnioskować należy, że Cimanouska miała być ratunkiem i lekiem na słabość ich sztafety. Nie pobiegły dzisiaj w sztafecie 1 i 3 zawodniczka z białoruskiego sezonu 2021. Pobiegły zawodniczki 2., 4. i 5. oraz płotkarka na 100 - Herman. Cimanouska mogła im pomóc, gdyż jest w tym roku najlepsza na Białorusi na 200 (23,17).
   Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
   ×
   Sport na ×