Tokio 2020. Piłkarze z Meksyku odzyskali skuteczność na miarę medalu

Ofensywa zawiodła reprezentantów Meksyku tylko w półfinale z Brazylią. W meczu o trzecie miejsce igrzysk olimpijskich Tokio 2020 ponownie byli skuteczni, głównie po stałych fragmentach gry i zwyciężyli 3:1 z Japonią.

piłkarze reprezentacji Meksyku PAP/EPA / Na zdjęciu: piłkarze reprezentacji Meksyku
W półfinałach drużyny nie były faworytami, mimo to porażki były dla nich dużym rozczarowaniem. Meksyk nie potrafił nawiązać do strzeleckich kanonad we wcześniejszych meczach i został pokonany przez Brazylię w konkursie rzutów karnych. Japonia straciła jedynego gola w końcówce dogrywki z Hiszpanią.

Jedni i drudzy grali o drugi medal w historii występów w igrzyskach olimpijskich. Gospodarze starali się nawiązać do odległego w czasie osiągnięcia z 1968 roku, kiedy to akurat w Meksyku zdobyli brązowe krążki. El Tri zostali mistrzami w Londynie w 2012 roku. W Tokio reprezentacje zagrały ze sobą już w grupie i lepsza 2:1 była Japonia.

W piątek nastąpił rewanż. Meksyk objął dwubramkowe prowadzenie w pierwszej połowie, a jej kluczowym zawodnikiem był Sebastian Cordova. Strzelił gola z rzutu karnego, a także asystował przy trafieniu Johana Vasqueza. Po kolejnym strzale do bramki, tym razem Alexisa Vegi, Meksykanie byli pewni zwycięstwa. Japonia już tylko poprawiła sobie samopoczucie golem na 1:3 Kaoru Mitomy.