Jesteśmy prawdziwą potęgą! Polacy przeszli do historii

Igrzyska w Tokio już teraz są dla reprezentacji Polski niezwykle udane. Biało-Czerwoni wywalczyli cztery złote medale - wszystkie w lekkoatletyce. To sprawia, że w tej dyscyplinie Polacy są w ścisłej światowej czołówce.

Mateusz Kozanecki
Dawid Tomala PAP/EPA / KIMIMASA MAYAMA / Na zdjęciu: Dawid Tomala
Worek z medalami rozwiązała sztafeta mieszana 4x400 metrów. Później mistrzami olimpijskimi zostali jeszcze młociarze - Wojciech Nowicki i Anita Włodarczyk.

W piątek do grona złotych medalistów sensacyjnie dołączył Dawid Tomala. W wielkim stylu zwyciężył w chodzie na 50 km, deklasując swoich rywali w trzecim starcie na tym dystansie w karierze.

Łącznie Polacy w samej tylko lekkoatletyce wywalczyli już siedem krążków. Brązowe medale zdobyli Malwina Kopron, Paweł Fajdek (oboje rzut młotem), a także Patryk Dobek (bieg na 800 metrów).

Jeżeli wziąć pod uwagę wyłącznie medale zdobyte w konkurencjach lekkoatletycznych, Polacy zajmują w klasyfikacji medalowej... drugie miejsce! Lepsi są tylko Amerykanie, którzy mają pięć złotych krążków.

Dodajmy, że to najlepsze igrzyska dla polskiej lekkoatletyki w historii. Do tej pory pod tym względem przodowało Sydney (2000), gdzie Biało-Czerwoni zgarnęli cztery złote krążki (ale nic poza tym).

Przed Polakami kolejne medalowe szanse - w piątek w finale rzutu oszczepem wystąpi Maria Andrejczyk, natomiast dzień później odbędzie się finał sztafety żeńskiej 4x400 metrów.

Niesamowite! Był niczym Robert Korzeniowski. Dawid Tomala mistrzem olimpijskim w chodzie!

Czy reprezentanci Polski zdobędą w Tokio jeszcze przynajmniej jeden medal?