Tokio 2020. Padł rekord olimpijski. Kenijka obroniła tytuł

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Na zdjęciu: Faith Chepngetich Kipyegon
PAP/EPA / Na zdjęciu: Faith Chepngetich Kipyegon
zdjęcie autora artykułu

Faith Kipyegon po raz drugi w karierze zdobyła złoty medal igrzysk olimpijskich w biegu na 1500 metrów. Dodatkowo w Tokio pobiła rekord olimpijski.

Imponującym finiszem popisała się Faith Kipyegon w finale biegu na 1500 metrów podczas igrzysk olimpijskich w Tokio. Kenijka na ostatnich metrach nie pozostawiła złudzeń rywalkom, przekraczając linię mety z rekordem olimpijskim - 3:53,11.

Dla Kipyegon to drugie złoto w tej konkurencji podczas igrzysk olimpijskich. Z podobnego sukcesu cieszyła się także przed pięcioma laty - w Rio de Janeiro.

Srebro wywalczyła Laura Muir - z rekordem Wielkiej Brytanii (3:54,50), a brąz, a zarazem kolejny medal na tych igrzyskach, zdobyła Sifan Hassan (3:55,86).

W finale nie oglądaliśmy żadnej reprezentantki Polski. Martyna Galant zakończyła rywalizację na etapie półfinału.

Wyniki biegu finałowego na 1500 metrów kobiet: 1. Faith Kipyegon (Kenia) - 3:53,11 2. Laura Muir (Wielka Brytania) - 3:54,50 3. Sifan Hassan (Holandia) - 3:55,86

Czytaj także: - Tokio 2020. Wspinaczka sportowa. Polka otarła się o podiumZamieszanie wokół młodej, pięknej Włoszki. Miała ogromnego pecha

ZOBACZ WIDEO: Patryk Dobek zachwycił lekkoatletyczny świat. "Już po pierwszym okrążeniu krzyczałam, że to będzie medal olimpijski"

Źródło artykułu: