Tragedia na morzu. Nie żyje 17-latka

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter /  / Na zdjęciu: Eya Guezguez
Twitter / / Na zdjęciu: Eya Guezguez
zdjęcie autora artykułu

Smutne wieści docierają do nas z Tunezji. Olimpijka Eya Guezguez zmarła podczas treningu na morzu. Miałą zaledwie 17 lat.

W tym artykule dowiesz się o:

W 2021 roku Eya Guezguez wraz ze swoją siostrą bliźniaczką reprezentowała Tunezję. Żeglarki zajęły ostatnie, 21 miejsce w klasie 49er FX, ale zapisały się w historii. 16-latki były najmłodszymi uczestniczkami igrzysk olimpijskich w Tokio. Złoto zdobyły wówczas Kahena Kunze i Martine Grael.

Rodzeństwo w niedzielę przygotowywało się do kolejnych zawodów. Dziennikarz Souhail Khmira przekazał tragiczne wieści. Z ostatnich doniesień wynika, ze porywisty wiatr przewrócił łódź, na której trenowała Eya Guezguez.

Tunezyjska federacja oficjalnie potwierdziła, że Eya Guezguez zginęła w trakcie treningu kadry narodowej. "Nasza mistrzyni żeglarstwa zmarła w wyniku wypadku. Składamy kondolencje rodzinie i jej najbliższym. Spoczywaj w pokoju" - napisano w mediach społecznościowych.

"Co za smutna wiadomość" - dodał Mourad Chamtouri. Utalentowana żeglarka 12 marca skończyła 17 lat i tragicznie zginęła niespełna miesiąc po swoich urodzinach. Jej siostra, Sara, najprawdopodobniej przeżyła ten wypadek.

Czytaj także: Lewis Hamilton złamał zakaz. Może tego pożałować Nowy trener polskich skoczków o zachowaniu Stocha, Żyły i Kubackiego

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (0)