Zdecydował ułamek sekundy. Zobacz, co Włoch zrobił na ostatnich metrach

Co to był za bieg! Losy złotego medalu igrzysk olimpijskich w sztafecie 4x100 metrów rozstrzygnęły się na ostatnich centymetrach. Włosi wyprzedzili Brytyjczyków zaledwie o 0,01 sek.

Łukasz Witczyk
Filippo Tortu po finiszu w sztafecie 4x100 PAP/EPA / DIEGO AZUBEL / Na zdjęciu: Filippo Tortu po finiszu w sztafecie 4x100
Włosi sensacyjnie zdobyli złoty medal igrzysk olimpijskich w sztafecie 4x100 metrów. Co prawda zawodnik z tego kraju Marcell Jacobs został mistrzem olimpijskim na dystansie 100 metrów, ale wydawało się, że dla reprezentantów tego kraju sukcesem jest już sam awans do grona ośmiu najlepszych sztafet świata.

Nic bardziej mylnego. Włosi do ostatnich metrów walczyli o triumf z Brytyjczykami. Biegnący na ostatniej zmianie Filippo Tortu ruszył na swój odcinek jako piąty. Gnał tak szybko, że wyprzedził rywali.

Na finiszowej kresce wyprzedził Brytyjczyka Nethaneela Mitchell-Blake'a. We włoskiej drużynie biegli również Lorenzo Patta, Marcell Jacobs i Fostine Desalu.

Włosi sensacyjnie zdobyli złoto, ustanawiając przy tym rekord kraju w tej konkurencji (37,50 s). Srebro wywalczyli Brytyjczycy (37,51 s), a brąz Kanadyjczycy (37,70 s).

Zobacz finałowy bieg sztafety 4x100 metrów:

Kiedyś nie chciał o tym myśleć. Dawid Tomala mistrzem olimpijskim!
Wspinaczka sportowa. Aleksandra Mirosław na prowadzeniu! Polka pobiła rekord świata