Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Mamy kolejny medal w Tokio!

Polki w składzie Karolina Naja, Anna Puławska, Justyna Iskrzycka i Helena Wiśniewska wywalczyły brązowy medal K4 500 metrów w finale igrzysk olimpijskich Tokio 2020! Najlepsze okazały się Węgierki.

Dawid Lis
Dawid Lis
Polska czwórka w składzie Karolina Naja, Anna Puławska, Justyna Iskrzycka i Helena Wiśniewska PAP/EPA / PAP/Leszek Szymański / Polska czwórka w składzie Karolina Naja, Anna Puławska, Justyna Iskrzycka i Helena Wiśniewska
W finale igrzysk olimpijskich Tokio 2020 w K4 500 metrów bardzo liczyliśmy na sukces Polek, które w poprzednich igrzyskach zawsze były blisko podium, ale do tej pory im się to nie udało. Przypomnijmy także, że kilka tygodni przed startem olimpijskich zmagań ze składu czwórki wypadła Katarzyna Kołodziejczyk, która miała wypadek na rowerze. Jej miejsce zajęła Justyna Iskrzycka.

Na sam koniec olimpijskich regat w stolicy Japonii zmieniła się pogoda: padał mocny deszcz, co nie ułatwiało pracy zawodniczkom. Polki w składzie Karolina Naja, Anna Puławska, Justyna Iskrzycka i Helena Wiśniewska zaczęły bardzo mocno, ale na prowadzeniu od początku płynęły Węgierki.

W walce o medale liczyły się także Białorusinki i Nowozelandki. Węgierska łódka prowadzona przez Danutę Kozak wyszła do przodu i rywalki nie zdołały ich dogonić, walka toczyła się o pozostałe medale. Mocny finisz Polek pozwolił naszym reprezentantkom wywalczyć brązowy medal igrzysk olimpijskich Tokio 2020! Lepsze były jeszcze Białorusinki, które zdobyły srebro, a za plecami Polek dopłynęły Nowozelandki z Lisą Carrington w składzie.

Brązowy medal K4 500 metrów kobiet to 13. medal Polski w igrzyskach olimpijskich Tokio 2020, a drugi podczas kajakarskich regat dla naszej reprezentacji. Wcześniej w K2 500 metrów wywalczyły srebro Karolina Naja i Anna Puławska. Medal wywalczony w czwórce jest jednak historyczny, bo pierwszy w kobiecej konkurencji K4 dla Polski.

Wyniki finału A:
1. Węgry (Danuta Kozak, Tamara Csipes, Anna Karasz, Dora Bodonyi) - 1:35.463
2. Białoruś (Marharyta Machniewa, Nadzieja Papok, Wolha Chudzienka, Maryna Litwinczuk) - 1:36.073
3. POLSKA (Karolina Naja, Anna Puławska, Justyna Iskrzycka, Helena Wiśniewska) - 1:36.445
4. Nowa Zelandia - 1:37.168
5. Niemcy - 1:37.243
6. Chiny - 1:38.121
7. Australia - 1:39.797
8. Dania - 1:41.141

Wyniki finału B:
1. Francja - 1:38.346
2. Ukraina - 1:39.276
3. Kanada - 1:39.946
4. Rosyjski Komitet Olimpijski - 1:40.951

Czytaj także:
Tokio 2020. Igrzyska olimpijskie bez flagi i hymnu Rosji. Władimir Putin komentuje
W siedem sekund pobiła wszystkie możliwe rekordy! Polka w Tokio zawstydziła rywalki

Czy jesteś zaskoczony/-a dobrą postawą Białorusi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (15)
 • nie OBOWIĄZKOWA śmiercionka Zgłoś komentarz
  Jak my mamy teraz cieszyć się z brązowego medalu, skoro TVpartyjna i jej klakierzy, od kilku dni pompowali balon i sugerowali nam, że będzie złoto?!!! Zepsuli mi całą radość z tego
  Czytaj całość
  sukcesu!!!
  • Modafi Zgłoś komentarz
   Moje gratulacje dziewczyny!! A już tak w temacie, to jeszcze tydz temu wydawało się, że ta olimpiada będzie dla naszej ekipy kompletnym rozczarowaniem, a tu taka (no nie dla wszystkich)
   Czytaj całość
   miła niespodzianka. Kurcze naprawdę szkoda tych kilku przegapionych okazji na medale z pierwszego tyg rywalizacji przez własną głupotę, ale i tak kończące się igrzyska można uznać za naprawdę udane dla Polski. Jeszcze raz moje gratulacje!!
   • Montana Zgłoś komentarz
    Gratulacje dziewczyny!!!
    • Nie zaszczepię się Zgłoś komentarz
     Brawo! Bardzo dobry wynik Polki na tych igrzyskach!
     • niepodważalny autorytet Zgłoś komentarz
      One spełniły swoje marzenia - jak duszącym głosem krzyczał Szpakowski. To teraz wreszcie niech i on spełni nasze marzenia - i odejdzie na emeryturę!
      • steffen Zgłoś komentarz
       Brawo ,brawo, brawo, brawo!!!! Wreszcie zdjęta "klątwa" z naszej czwórki. :) Wielkie gratulacje!!!
       Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
       ×