Tokio 2020. Rollercoaster w finale! Zobacz skrót meczu Francja - Rosyjski Komitet Olimpijski

W sobotę siatkarze Francji i Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego zafundowali kibicom świetne widowisko. Ostatecznie to zespół Laurenta Tillie był górą i zdobył złoto olimpijskie. Zobacz skrót emocjonującego finału!

Mateusz Byczkowski
Ostatnia akcja finału YouTube / Ostatnia akcja finału
Zestawienie finału igrzysk olimpijskich mogło zaskoczyć. Niewielu spodziewało się, że zobaczymy w nim reprezentację Francji. "Trójkolorowi" podczas turnieju w Tokio z meczu na mecz grali coraz lepiej.

To właśnie oni pokonali Polaków w ćwierćfinale. Po dość szybkiej przeprawie z Argentyną w 1/2 finału, przyszła kolej na spotkanie o złoto przeciwko świetnie dysponowanemu Rosyjskiemu Komitetowi Olimpijskiemu.

Mecz nie rozpoczął się dobrze dla Francji, która w pierwszym secie przegrywała nawet 18-22. Na zagrywkę wszedł jednak Antoine Brizard i głównie dzięki jego świetnym serwisom zespół Laurenta Tillie prowadził 1-0.

"Trójkolorowi" poszli za ciosem i wygrali też drugą partię. W trzeciej Rosyjski Komitet Olimpijski zaczął grać na wyższych obrotach. Triumfatorzy igrzysk olimpijskich w Londynie doprowadzili do tie-breaka.

Początek ostatniego seta również był dla nich świetny. Przy stanie 6-3 wydawało się, że Francuzi nie mają już argumentów. Zaczęli jednak odrabiać straty i wyszli na prowadzenie. Ekipa Laurenta Tillie wykorzystała pierwszą piłkę meczową i zdobyła złoto.