Kuriozalne tłumaczenia maratończyka. O jego skandalicznym zachowaniu mówił cały świat

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter /  / Szokujące zachowanie Morhada Amdouniego
Twitter / / Szokujące zachowanie Morhada Amdouniego
zdjęcie autora artykułu

Morhad Amdouni był negatywnym bohaterem biegu maratońskiego rozgrywanego w ramach igrzysk olimpijskich Tokio 2020. Francuz na punkcie odżywczym strącił wszystkie butelki z wodą. Teraz tłumaczy się w zaskakujący sposób.

To nie powinno się wydarzyć. Bieg maratoński w ramach igrzysk olimpijskich Tokio 2020 rozgrywany był w Sapporo, gdzie również panowała upalna temperatura i to pomimo tego, że zawody rozpoczęły się wczesnym rankiem. Po zakończeniu rywalizacji najczęściej mówiono nie o triumfatorze Eliudzie Kipchoge, ale o Francuzie Morhadzie Amdounim.

I to nie ze względu na wynik Amdouni został zapamiętany przez kibiców. Finiszował on na 17. miejscu, sześć minut po triumfatorze. Jednak na jednym z punktów odżywczych, gdzie maratończycy mogli uzupełnić płyny, Francuz strącił wszystkie butelki z wodą. Złapał dopiero ostatnią.

Sytuację tę nagrały kamery i widział to cały świat. Oburzenie były ogromne. Biegacz w komentarzach był oskarżany o to, że działał niezgodnie z zasadami fair-play i chciał przeszkodzić swoim rywalom. Fala krytyki dotarła do Francuza, który postanowił wydać oświadczenie.

ZOBACZ WIDEO: "Przegraliśmy z mistrzami olimpijskimi". Wygrana Francuzów osładza polską porażkę

Jego tłumaczenie jest zaskakujące i kuriozalne. Francuz nie poczuwa się do winy i - choć nie mówi o tym bezpośrednio - obarcza nią organizatorów.

"Aby zakończyć wszystkie kontrowersje, chcę to wyjaśnić, aby wszyscy zrozumieli, co się naprawdę stało. Butelki są moczone w wodzie, by zagwarantować ich świeżość. To sprawia, że są śliskie. Jasne jest, że próbuje się sięgnąć po tę na początku rzędu. Jednak ta i kolejne wyślizgnęły mi się z rąk. Dobrze, że udało mi się złapać ostatnią z butelek" - przekazał, a jego słowa cytuje brytyjski Eurosport.

Czytaj także: Jedna z największych sensacji igrzysk. "To jakby Polacy wygrali Euro" Adam Kszczot przekazał niepokojące wieści. Zdradził plany na najbliższą przyszłość

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (9)
avatar
steffen
12.08.2021
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
"Francuz strącił wszystkie butelki z wodą."  I po co tak kłamać, redaktorku?  Strącił jeden rząd, z jednego stołu.  
avatar
henryabor
10.08.2021
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Sędziowie powinni go od razu zdyskwalifikować i zdjąć z trasy, a nie słuchać idiotycznych wywodów pajaca.  
avatar
zadziwiony
10.08.2021
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Nie wiem o co ten hałas. Wojny plemienne polegają właśnie między innymi na niszczeniu zasobów wody przeciwników  
avatar
jotwu
10.08.2021
Zgłoś do moderacji
0
1
Odpowiedz
To Francuz czy arab?  
avatar
dziubi21
10.08.2021
Zgłoś do moderacji
1
1
Odpowiedz
"o Francuzie Morhadzie Amdounim." ach te francuskie nazwiska.