Wielka Brytania może stracić medal. Sprinter przyłapany na dopingu

Brytyjska sztafeta 4x100 metrów w Tokio 2020 wywalczyła srebrny medal. Kilka dni po zakończeniu igrzysk olimpijskich może się okazać, że zespół zostanie zdyskwalifikowany. Wszystko przez naruszenie przepisów dopingowych przez Chijindu Ujaha.

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Chijindu Ujah Getty Images / Cameron Spencer / Na zdjęciu: Chijindu Ujah
Brytyjski serwis express.co.uk informuje, że podczas igrzysk olimpijskich Tokio 2020 czterech sportowców zostało zawieszonych za naruszenie przepisów antydopingowych. Jednym z nich był sprinter Chijindu Ujah, który był częścią sztafety na dystansie 4x100 metrów.

Brytyjski olimpijczyk jest zawieszony do czasu wyjaśnienia całej sytuacji, ale wszystko wskazuje na to, że zostanie zdyskwalifikowany. A sankcja wymierzona przeciwko niemu oznacza, że Wielka Brytania straci srebrny medal wywalczony przez sztafetę.

O zawieszeniu wcześniej poinformowała brytyjska agencja zajmująca się dopingiem wśród sportowców. O tym, czy Wielka Brytania straci medal ma zadecydować MKOl, który wypowiedział wojnę sportowcom stosującym zakazane środki.

Oprócz Ujaha w sztafecie 4x100 metrów udział wzięli Zharnel Hughes, Nethaneel Mitchell-Blake i Richard Kilty. Mitchell-Blake prowadził nawet na ostatniej prostej, ale wyprzedzony został przez Włocha.

Czytaj także:
Zaskakujący wpis polskiego medalisty z Tokio. "Nic tylko dać sobie liścia"
Skandal! Zawodniczka otrzyma nowy medal

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: "Strach się bać!". Żona Burneiki pójdzie w jego ślady?!
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×