Skandal! Zawodniczka otrzyma nowy medal

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Takashi Kawamura gryzie medal
Twitter / Takashi Kawamura gryzie medal
zdjęcie autora artykułu

Szczęśliwie zakończył się skandal z udziałem burmistrza Nagoi - Takashim Kawamurą. Polityk ugryzł złoty medal jednej z zawodniczek, co spowodowało ogromne poruszenie zarówno wśród sportowców, jak i ekspertów. Znaleziono rozwiązanie tej sytuacji.

W tym artykule dowiesz się o:

Wydawało się, że spotkanie złotej medalistki igrzysk olimpijskich w Tokio w softballu - Miu Goto - z burmistrzem Nagoi to jedno z setek, a nawet tysięcy podobnych wydarzeń. To jednak zakończyło się międzynarodowym skandalem. Dlaczego?

W pewnym momencie polityk poprosił, aby zawodniczka założyła mu medal na szyję. Ta się zgodziła i to zrobiła. Jednak wtedy Takashi Kawamura zdecydował się ugryźć medal, czym pozorował zachowanie rodem z dekoracji medalowej w czasie igrzysk.

Zdjęcia z tego zdarzenia szybko obiegły media społecznościowe na całym świecie. Zachowanie burmistrza Nagoi odebrano bardzo negatywnie, bowiem zwrócono uwagę na brak szacunku dla sportowców oraz co najgorsze, nieposzanowanie obecnie obowiązujących obostrzeń sanitarnych.

Jak donoszą japońskie media, Komitet Organizacyjny Igrzysk Olimpijskich podjął decyzję, iż po tym incydencie Miu Goto będzie miała wymieniony medal. Na ten moment nie wiadomo, kiedy on zostanie przekazany zawodniczce.

Zobacz także: Złe wieści od polskiego lekkoatlety Zobacz także: Kubiak krytykowany za występ na IO

ZOBACZ WIDEO: To największa polska niespodzianka medalowa w Tokio. "Beka? Nie wiedziałem, że ktoś to usłyszy. Sam siebie rozbawiłem"

Źródło artykułu: