Igrzyska paraolimpijskie. Polka pokazała moc. Mamy medal w ciężarach!

Pięknie zaczyna nam się nowy tydzień na igrzyskach paraolimpijskich Tokio 2020. Tym razem medal wywalczyła Marzena Zięba, która startowała w podnoszeniu ciężarów.

Robert Czykiel
Marzena Zięba Getty Images / Manuel Velasquez/LatinContent / Na zdjęciu: Marzena Zięba
Marzena Zięba jechała na igrzyska paraolimpijskie Tokio 2020 jako jedna z głównych faworytek do medalu. Polska sztangistka pięć lat temu w Rio de Janeiro wywalczyła srebro w kategorii +86 kg. Zdawała sobie jednak sprawę, że ta dyscyplina mocno się rozwinęła.

W poniedziałkowym finale zaczęła od ciężaru 137 kg. W drugiej próbie zdecydowała się na 140 kg i udało jej się wycisnąć sztangę. Potem dołożyła jeszcze dwa kilogramy, ale to już było za dużo.

Polka jednak zapewniła sobie miejsce na podium. Zięba zdobyła brąz, a dwie najlepsze rywalki była poza zasięgiem. Wygrała Xuemei Debg z Chin, która wycisnęła 153 kg. Srebro wywalczyła Loveline Obiji z Nigerii (147 kg).

To drugi medal dla Polski podczas poniedziałkowych zmagań w Tokio. Wcześniej srebro w tenisie stołowym zdobył Rafał Czuper. W tej chwili nasza reprezentacja zajmuje 18. miejsce w klasyfikacji medalowej. Na koncie mamy trzy złote, trzy srebrne i siedem brązowych medali.

Nieszczęśliwy wypadek i niezwykła pomoc nauczycielki. Piotr Kosewicz przebył długą drogę po złoto >> Co za dzień! Kolejne złoto dla Polski na igrzyskach paraolimpijskich w Tokio >> ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: polska mistrzyni i 110 kg ciężaru. Jest moc!