KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Tokio 2020. Znamy skład reprezentacji Polski na igrzyska paraolimpijskie

Na 40 dni przed rozpoczęciem igrzysk paraolimpijskich w Tokio poznaliśmy skład reprezentacji Polski. Znamy także chorążych naszej kadry.

Dawid Lis
Dawid Lis
uczestnicy konferencji prasowej 40 dni do paraolimpijskiego Tokio PAP / Paweł Supernak / Na zdjęciu: uczestnicy konferencji prasowej 40 dni do paraolimpijskiego Tokio
W czwartek, podczas konferencji prasowej w sali konferencyjnej Areny COS Torwar, ogłoszony został skład reprezentacji Polski na igrzyska paraolimpijskie w Tokio. Do stolicy Japonii poleci 89 sportowców - 33 kobiety i 56 mężczyzn, którzy rywalizować będą w 12 dyscyplinach. Najliczniejszą grupą są paralekkoatleci - w tej dyscyplinie mamy aż 34 sportowców.

Podczas ceremonii otwarcia igrzysk paraolimpijskich, która odbędzie się 24 sierpnia, chorążymi będą Maciej Lepiato oraz Joanna Mendak. W ceremonii zamknięcia polskiej reprezentacji przewodzić będzie parabadmintonista Bartłomiej Mróz.

Przygotowania do najważniejszej imprezy czterolecia, która tym razem odbywa się pięć lat od poprzedniej, nie były łatwe dla paraolimpijczyków. - W sztabie powołanym przez Polski Komitet Paraolimpijski wydawało się nam, że bazując na 50-letnim doświadczeniu w wyjazdach polskich paraolimpijczyków sprawy pójdą lekko. Jednak pojawiła się pandemia, która mocno skomplikowała procedury operacyjne i logistyczne. Mogę jednak państwa zapewnić, że podołaliśmy temu zadaniu - powiedział podczas konferencji Romuald Schmidt, szef misji paraolimpijskiej.

Trwająca pandemia koronawirusa sprawia, że tegoroczne igrzyska będą zupełnie inne, niż wszystkie poprzednie edycje. - Wszyscy zdajemy sobie sprawę z restrykcji i różnych ograniczeń - mówił paraszermierz, Adrian Castro.

W składzie polskiej reprezentacji nie mogło zabraknąć m.in. Natalii Partyki, która najpierw wystąpi w igrzyskach olimpijskich, więc będzie już zaznajomiona z sytuacją panującą w wiosce olimpijskiej i wszystkich obiektach. Obecni w Tokio będą także m.in. Alicja Jeromin, Barbara Bieganowska-Zając, Dariusz Pender, Jakub Tokarz, Janusz Rokicki, Milena Olszewska, Karolina Kucharczyk, Piotr Grudzień, Rafał Wilk, którzy również odnosili już sukcesy na paraolimpiadach.

Igrzyska paraolimpijskie w Tokio odbędą się w dniach 24 sierpnia - 5 września. Przypomnijmy, że podczas poprzedniej paraolimpiady w Rio de Janeiro, Polacy wywalczyli 39 medali, w tym 9 złotych.

Czytaj również:
Polska gwiazda kończy dyskusję. "To moje ostatnie igrzyska"
"Prawie jak w kryminale". Zofia Klepacka pokazała film z wioski olimpijskiej

ZOBACZ WIDEO: Piotr Lisek zrobił show na początku wywiadu. "Poczekaj, mogę zrobić"
Czy reprezentacja Polski zdobędzie co najmniej 40 medali podczas igrzysk paraolimpijskich i poprawi rekord?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×