Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Kibice i zdrowie psychiczne motywami przewodnimi IRONMAN Poland 2023!

Atrakcyjne lokalizacje, bezpieczne trasy oraz unikalna atmosfera zawodów i możliwość kwalifikacji na mistrzostwa świata IRONMAN i IRONMAN 70.3 to elementy, do których zawodnicy już przywykli. W tym sezonie czeka ich jednak kilka nowości.

Mateusz Puka
Mateusz Puka
IRONMAN POLAND Materiały prasowe / IRONMAN POLAND
Za nami oficjalna prezentacja imprez IRONMAN Poland w sezonie 2023. Wiadomo już, że organizatorzy cyklu położą szczególny nacisk na dwa aspekty - kibiców oraz zdrowie psychiczne.

Sezon 2023 będzie stał pod znakiem szeroko pojętego wsparcia dla zawodnika w okresie przygotowań oraz podczas samych zawodów. Kulminacją tych działań ma być spotęgowany doping kibiców na trasach imprez IRONMAN Poland.

- Chcemy, aby imprezy IRONMAN Poland dostarczały niezapomnianych, pozytywnych emocji nie tylko zawodnikom, ale też społeczności lokalnej oraz wszystkim kibicom, którzy towarzyszą triathlonistom w dniu zawodów - mówi Michał Drelich, dyrektor IRONMAN Poland. - Dlatego też w sezonie 2023 ogłaszamy ROK KIBICÓW W TRIATHLONIE. Chcemy maksymalnie zaanimować trasy biegowe zawodów, w czym pomogą nam nasi sponsorzy i partnerzy. Zachęcimy też do kibicowania lokalne społeczności, dla których przewidujemy specjalny konkurs. Jesteśmy przekonani, że ten głośny doping na trasie doda skrzydeł wszystkim triathlonistom – dodaje.

Dla kibiców przewidziano także możliwość wykupu VIP Experience, z wejściem do strefy VIP, animacjami dla dzieci itp. W programie imprez IRONMAN Poland nie zabraknie również expo, imprez towarzyszących oraz zawodów dla najmłodszych.

Zapis oficjalnej prezentacji IRONMAN Poland 2023:

Drugim istotnym elementem będzie wsparcie mentalne zawodników, o które organizatorzy IRONMAN Poland chcą zadbać razem z Fundacją Graj z Głową. W planach są m.in. webinary, materiały poradnicze, a także możliwość spotkania z ekspertkami Fundacji podczas imprez IRONMAN Poland w Warszawie, Gdyni i Poznaniu.

- Sport wpływa nie tylko na zdrowie fizyczne, ale i na nasze samopoczucie. Podejmowanie aktywności fizycznej to zdecydowanie jeden z najlepszych sposobów na "wyłączenie się”, choć na chwilę, od problemów życia codziennego, których – nie oszukujmy się – w ostatnim czasie mamy sporo. To całe obciążenie przejmuje nasza głowa i dlatego to właśnie o nią trzeba szczególnie zadbać - mówi Ewa Urtnowska, Prezes Fundacji Graj z Głową.

- Mamy prawo czuć się zmęczeni, przytłoczeni, a tym samym możemy odczuwać brak energii do działania i frustrację, stać się apatyczni. Naszym celem będzie oswoić te stany i wskazać narzędzia lub sposoby na ich przezwyciężenie. To istotne działania zwłaszcza wśród sportowców, także amatorów. Nawet "ludzie z żelaza” mają przecież prawo powiedzieć głośno, że jest im ciężko lub z czymś sobie aktualnie nie radzą – dodaje Agnieszka Białek, psycholog i Wiceprezes Fundacji.

Swój udział w zawodach IRONMAN Poland zapowiedział podczas prezentacji Marek Plawgo - wybitny polski płotkarz, który jakiś czas temu przyznał, że mierzył się z depresją. Lekkoatleta będzie wspierał działania IRONMAN Poland i Fundacji Graj z Głową na rzecz zdrowia psychicznego. Oprócz niego, swój start w Enea IRONMAN Gdynia 2023 potwierdzili były reprezentant Polski w chodzie sportowym, Grzegorz Sudoł oraz prezenter telewizyjny, Maciej Kurzajewski. Dla obu będzie to debiut na pełnym dystansie IRONMAN.

Zmiany i nowości w sezonie 2023

Największą planowaną zmianą w nadchodzącym sezonie będzie nowe miejsce startu Citi Handlowy IRONMAN 70.3 Warsaw, a tym samym nowa trasa pływacka. Triathloniści nadal pływać będą w Jeziorze Zegrzyńskim, ale start i strefa zmian T1 zostaną przesunięte do Portu Nieporęt. To ułatwienie logistyczne dla zawodników, ponieważ znacząco skróci się w ten sposób czas potrzebny na dotarcie z Warszawy w miejsce startu. Większa liczba miejsc parkingowych i kontynuacja współpracy z SKM sprawią, że transport pomiędzy startem a głównym miasteczkiem imprezy, zlokalizowanym w Multimedialnym Parku Fontann w Warszawie, powinien być o wiele szybszy i łatwiejszy.

W Gdyni natomiast, organizatorzy planują powrót strefy zmian pod Akwarium Gdyńskie, co skróci czas dobiegu po wyjściu z wody. W miejscu dotychczasowej strefy zmian, wzdłuż Skweru Kościuszki, zlokalizowane zostaną biuro zawodów i expo.

Nowością będzie dodatkowo płatna usługa Bike Transfer w Warszawie i Poznaniu, która daje zawodnikom możliwość pozostawienia roweru w strefie zmian T2 dzień przed startem, bez konieczności samodzielnego wprowadzania go do strefy zmian T1, zlokalizowanej w miejscu startu. Transportem rowerów zajmą się bowiem organizatorzy. To kolejne udogodnienie logistyczne, które ma oszczędzić czas i energię triathlonistów przed startem.
Wsparciem w przygotowaniach i organizacji wyjazdu na zawody może okazać się także uruchomiona niedawno wypożyczalnia sprzętu IRONMAN Poland, w której dostępne są m.in. trenażery kolarskie oraz bagażniki i walizki na rower.

Organizatorzy zadbają także o zawodników po przekroczeniu mety. Odpowiedniej regeneracji i relaksowi mają posłużyć rozbudowane strefy finishera, połączone z Medical Sport Recovery Zone.

Pełny zapis oficjalnej prezentacji IRONMAN Poland 2023 można obejrzeć TUTAJ.

W 2023 roku w Polsce odbędzie się 6 wyścigów pod szyldem IRONMAN:
- Citi Handlowy IRONMAN 70.3 Warsaw - 11 czerwca 2023;
- Citi Handlowy 5150 Warsaw - 11 czerwca 2023;
- Enea IRONMAN Gdynia - 6 sierpnia 2023;
- Enea IRONMAN 70.3 Gdynia - 6 sierpnia 2023;
- Enea IRONMAN 70.3 Poznań - 3 września 2023;
- Enea 5150 Poznań - 3 września 2023.

Więcej informacji można znaleźć na: www.ironmangdynia.pl, www.ironmanwarsaw.com oraz www.ironmanpoznan.pl.

ZOBACZ WIDEO: Ten kibic oszalał. Zobacz, co zrobił w trakcie meczu
Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×