Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Robert Karaś ukończył drugi etap wyścigu. "Pędzi po rekord"

Robert Karaś rywalizuje na dystansie 10-krotnego Ironmana w Brazylii. Polak celuje w rekord świata i na razie idzie mu znakomicie.

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Robert Karaś Instagram / htwww.instagram.com/robert_karas_teamkaras / Robert Karaś
Polski triathlonista świetnie spisuje się podczas zawodów Brasil Ultra Tri, które odbywają się w Rio de Janeiro. Robert Karaś po dwóch etapach jest liderem wyścigu.

We wtorek (23 maja) w godzinach wieczornych czasu środkowoeuropejskiego Karaś ukończył drugi etap rywalizacji - 1800 km na rowerze.

"Teraz czeka go pokonanie 422 km (bieg - przyp. red.) - czyli 10 maratonów! Cała ekipa trzyma się mocno i wszyscy, mimo zmęczenia, czują się dobrze. Robert sukcesywnie pędzi po rekord, a zamierza pobić go o kilkadziesiąt godzin!!!" - skomentowano na facebookowym profilu Fame MMA.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Miss Euro szaleje! "Mamba na koniec"

"Podczas tak długiego wyścigu kryzysy to normalna sprawa, na razie Robert doskonale sobie z tym radzi. W nocy przespał 2,5 godziny, dzięki temu zyskał pakiet dodatkowych sił. Teraz zatrzymuje się na krótkie przerwy. Parę minut temu zjadł jajecznicę i popędził dalej" - to z kolei wpis na instagramowym profilu naszego triathlonisty.

Karaś w Brazylii walczy nie tylko o rekord, ale również o pieniądze dla Małej Michaliny, która cierpi na hipochondroplazję. Jeśli ukończy wyścig, to Fame MMA przekaże na leczenie dziewczynki kwotę 22 600 zł.

W zawodach bierze udział dziewięciu sportowców. W tym gronie jest trzech Polaków. Oprócz Karasia są to Jurand Czabański (aktualnie na 2. miejscu w klasyfikacji) i Rafał Godzwon (3. miejsce).

Zobacz:
Problemy Karasia na morderczych zawodach. "Nie mógł podnieść powiek"
Wzruszające słowa Agnieszki Włodarczyk. Ma jedno marzenie ws. Roberta Karasia

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×