Nie tylko Karaś. Kolejny Polak ukończył zawody!

W sobotni poranek Robert Karaś dotarł do mety biegu podczas zawodów Brazil Ultra Tri. Dzień później tego samego dokonał jego rodak - Jurand Czabański.

Jakub Fordon
Jakub Fordon
gratulacje od Roberta Karasia Juranda Czabańskiego / moment ukończenia zawodów przez Juranda Czabańskiego Instagram / Na zdjęciu: gratulacje od Roberta Karasia Juranda Czabańskiego / moment ukończenia zawodów przez Juranda Czabańskiego
Jeżeli chodzi o najtrudniejsze zawody triathlonowe świata, to należy zaliczyć do nich Brasil Ultra Tri w Rio de Janeiro. Każdy uczestnik musi najpierw przepłynąć 38 kilometrów, później przejechać na rowerze 1800 km, a na końcu przebiec 422 km.

Na start w Brazylii zdecydował się Robert Karaś. Jednak jego głównym celem był rekord świata, a nie tylko samo zwycięstwo. Tym samym zamierzał on pobić Kennetha Vanthuyne'a i ta sztuka mu się udała. W sobotę rano Karaś zameldował się na mecie (więcej TUTAJ).

W miarę możliwości z Karasiem biegł inny Polak - Jurand Czabański. Ten zajmował drugie miejsce i miał duże szanse, aby ukończyć zawody dzień później.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Miss Euro szaleje! "Mamba na koniec"

O godzinie 22:35 czasu polskiego na relacji instagramowej na profilu Czabańskiego pojawiło się nagranie z samej końcówki. Ten najpierw odebrał gratulacje, a później oficjalnie przekroczył linię mety.

Na swojego rodaka czekał już zwycięzca zawodów. Karaś specjalnie ubrał koszulkę wspierającą Czabańskiego, a przy gratulacjach go uściskał. Mimo że na co dzień są oni rywalami, to jednak obaj wspierają siebie wzajemnie. I nie może to dziwić, w końcu stratują na morderczych dystansach.

Tym samym Czabański został wicemistrzem tej edycji brazylijskich zawodów. Ukończył on je w czasie 206 godzin i 1 minuty.

"Gratulacje Jurand, wspaniale było uczestniczyć w tym osiągnięciu! Co za niezwykły występ" - napisano na oficjalnym profilu Brasil Ultra Tri.

Przeczytaj także:
Wiadomo, co otrzyma Karaś za triumf w morderczym wyścigu

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×