Sztafeta złożona z polityków wystartuje w zawodach w Warszawie

Tegoroczna edycja Citi Handlowy IRONMAN 70.3 Warsaw zapowiada się wyjątkowo. Rekordowa frekwencja i wiele nowości, w tym bieg nocny. Na starcie zobaczymy także wyjątkową sztafetę złożoną z wiceprezydentów miast-gospodarzy zawodów IRONMAN Poland.

Mateusz Puka
Mateusz Puka
Materiały prasowe
[h2] Wiceprezydent Gdyni, Bartosz Bartoszewicz popłynie, wiceprezydent Warszawy, Michał Olszewski pojedzie na rowerze, a Bartosz Guss, wiceprezydent Poznania, pobiegnie w sztafecie triathlonowej w ramach Citi Handlowy 5150 Warsaw. Samorządowcy będą mieli do pokonania dystans olimpijski, czyli odpowiednio 1,5 km w wodzie, 40 km na rowerze i 10 km biegiem.[/h2] Mamy nadzieję, że damy dobry przykład mieszkańcom naszych miast i zachęcimy ich do tego, by dbali o swoje zdrowie. Imprezy sportowe to świetny powód do tego, żeby podjąć się regularnej aktywności fizycznej, a sam udział w nich to naprawdę wyśmienita zabawa i cudowne wspomnienia na lata – mówi Michał Olszewski, wiceprezydent Warszawy, który już kilkukrotnie brał udział w sztafecie w ramach Citi Handlowy 5150 Warsaw.ZOBACZ WIDEO: Co dalej z Pudzianowskim? Dyrektor KSW ujawnia nowe informacje

- IRONMAN Poland od lat jest flagową imprezą sportową w Gdyni. Mieszkańcy pokochali triathlon, a triathloniści z całego świata pokochali Gdynię, czego najlepszym dowodem jest 3. miejsce na świecie pod względem ogólnej oceny imprezy w plebiscycie IRONMAN Athletes’ Choice Awards 2022. Gdynia znalazła się też na podium w kilku innych kategoriach – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni. – Ja osobiście uwielbiam wyjątkową atmosferę tych zawodów – dodaje.

Dumy z bycia Miastem – Gospodarzem zawodów IRONMAN nie kryje również Bartosz Guss, wiceprezydent Poznania.

- Sam jestem triathlonistą i miałem okazję startować w zawodach IRONMAN w kraju i zagranicą. Cieszę się, że Poznań w ubiegłym roku dołączył do grona Miast – Gospodarzy i jestem głęboko przekonany, że to będzie współpraca na długie lata. Nasza sztafeta to z jednej strony rywalizacja, a z drugiej - dowód harmonijnej współpracy między naszymi miastami – komentuje.
Wiceprezydent Poznania, Bartosz Guss to prywatnie zapalony triathlonista Wiceprezydent Poznania, Bartosz Guss to prywatnie zapalony triathlonista

###
The IRONMAN Group, właściciel marek IRONMAN, IRONMAN 70.3 oraz 5150 Triathlon Series, to największy operator masowych imprez sportowych na świecie, obsługujący rocznie ponad 1 mln uczestników imprez ze swojego globalnego portfolio.

W 2023 roku w Polsce odbędzie się 6 wyścigów pod szyldem IRONMAN:
- Citi Handlowy IRONMAN 70.3 Warsaw – 11 czerwca 2023;
- Citi Handlowy 5150 Warsaw – 11 czerwca 2023;
- Enea IRONMAN Gdynia – 6 sierpnia 2023;
- Enea IRONMAN 70.3 Gdynia – 6 sierpnia 2023;
- Enea IRONMAN 70.3 Poznań – 3 września 2023;
- Enea 5150 Poznań – 3 września 2023.

Więcej informacji można znaleźć na: www.ironmangdynia.pl, www.ironmanwarsaw.com oraz www.ironmanpoznan.pl.


Czytaj więcej:
Triathloniści pobiegną w centrum Warszawy
Po 10 latach wrócił do regularnych ostrych treningów

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×