Życiowy sukces Piotra Ławickiego! Zdominował mistrzostwa Polski

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Na zdjęciu: Piotr Ławicki
Materiały prasowe / Na zdjęciu: Piotr Ławicki
zdjęcie autora artykułu

Piotr Ławicki od lat należał do polskiej czołówki w triathlonie. Ciągle jednak brakowało dobitnego sukcesu w jego karierze. W końcu to się stało. Podczas JBL Triathlon Sieraków sięgnął po tytuł mistrza Polski w triathlonie na dystansie 1/2 IM.

W tym artykule dowiesz się o:

Impreza JBL Triathlon Sieraków w Polsce jest już legendarna i nawet mówi się, że to polski odpowiednik hawajskiego Kona. Podczas weekendu, w którym odbywają się zawody, tą imprezą żyje cała lokalna społeczność, a zawodnicy chętnie jeżdżą tam całymi rodzinami. Dlatego panuje tam niepowtarzalny klimat. Nic więc dziwnego, że niemal każdego roku Polski Związek Triathlonu decyduje się tam rozgrywać imprezę rangi mistrzowskiej. Tym razem w Wielkopolsce odbyły się mistrzostwa Polski na dystansie 1/2 IM (zwanym również średnim).

Na linii startu stanęli czołowi triathloniści w Polsce. Po 1,9 km dystansu pływackiego sporą przewagę nad resztą stawki miał jeden z faworytów - Sebastian Najmowicz. Przede wszystkim wrażenie robiła niemal 1,5-minutowa przewaga nad najgroźniejszym rywalem - Piotrem Ławickim.

ZOBACZ WIDEO: Porównali go do Maradony. Tylko spójrz, co robił z piłką

Jednak 90-kilometrowa trasa rowerowa zniwelowała wszystkie różnice. Co więcej, Piotr Ławicki był na prowadzeniu już po 22 kilometrach, a później tylko powiększał przewagę. Z roweru to właśnie on zszedł jako pierwszy, a niemal 2 minuty za nim uplasował się Bartosz Banach. Jego bardzo dobry wynik na trasie kolarskiej nie jest zaskoczeniem, bowiem przed karierą triathlonową to właśnie kolarstwo było jego dyscypliną dominującą. Natomiast Najmowicz spadł na trzecie miejsce.

Świetnie dysponowany tego dnia Piotr Ławicki swoją formę potwierdził również na trasie biegowej. Powiększał on tylko przewagę zarówno nad Banachem, jak i Najmowiczem. Natomiast dość nieoczekiwanie w podium mistrzostw Polski włączył się Maciej Ogrodnik, który zanotował bardzo dobry bieg i mijał rywala za rywalem. Już na 10. kilometrze był na 2. miejscu i później jeszcze próbował zagrozić Ławickiemu, ale ostatecznie nie dał rady go dogonić - chociaż odrobił bardzo dużo strat.

Wyniki mistrzostw Polski na dystansie 1/2 IM:

Miejsce Zawodnik Klub Czas
1Piotr ŁawickiGVT PCG Team3:54:51
2Maciej OgrodnikDeviniti3:56:48
3Sebastian NajmowiczNajmowicz Triathlon3:59:18

"Tytuł mistrza Polski na dystansie 1/2 Ironmana zdobyty! Gdy życie daje ci cytryny, zrób z nich lemoniadę - dziś wykorzystałem swoją szansę. Oficjalnie pierwszy w życiu złoty medal elity w triathlonie jest mój!" - napisał na Instagramie Piotr Ławicki, który nie krył radości ze złotego medalu.

Warto jednak podkreślić, iż w mistrzostwach Polski zabrakło obecnie najlepszego Polaka na tym dystansie. Mowa oczywiście o Kacprze Stępniaku, który w ostatnich miesiącach imponował formą na imprezach rangi międzynarodowej.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty