Rekordowy bieg na Varso Tower. Znakomity występ Polek

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe
Materiały prasowe

Trzecia edycja zawodów Wbiegnij na Varso Tower przyniosła rekordy trasy zarówno u mężczyzn, jak i kobiet. Na 53. piętro biurowca najszybciej wbiegł Japończyk, Ryoji Watanabe. Kobiece podium zdominowały Polki, a najlepsza okazała się Klaudia Krajewska

W tym artykule dowiesz się o:

6 minut, 44 sekundy i 15 setnych - tyle czasu potrzebował aktualny wicemistrz świata w bieganiu po schodach, Ryoji Watanabe z Japonii, by pokonać prawie 1400 schodów wiodących na metę zawodów Wbiegnij na Varso Tower, zlokalizowaną 230 metrów nad ziemią, na dachu najwyższego budynku w Unii Europejskiej. Ustanowił tym samym nowy rekord trasy, poprawiając swój własny rezultat sprzed roku o... niecałe półtorej sekundy.

Reprezentant Japonii doskonale czuje się w Varso Tower. Zwyciężył w warszawskim biegu drugi rok z rzędu i ponownie wyprzedził mistrza świata w towerrunningu i światowy numer jeden w tej dyscyplinie, Wai Ching Soh z Malezji. Na najniższym stopniu podium stanął Chorwat, Ivan Vuletić, a na czwartym miejscu zawody ukończył najlepszy z Polaków, Paweł Ruszała.

- Jestem zadowolony z tego występu, choć zabrakło 4 sekund do podium. Wrażenia super, bieg świetnie zorganizowany. Trzeba się cieszyć, bo nie na co dzień ma się takie widoki na mecie, jak dzisiaj z dachu najwyższego budynku w Polsce - mówi Paweł Ruszała, najszybszy Polak podczas Wbiegnij na Varso Tower 2024.

Rywalizacja kobiet została z kolei zdominowana przez polskie biegaczki. Zwyciężyła Klaudia Krajewska z czasem 8 minut i 43 sekund. W ten sposób dosłownie zmiażdżyła dotychczasowy rekord trasy kobiet, który należał do Japonki Yuko Tateishi i był o ponad pół minuty słabszy. Na drugim miejscu finiszowała Ines Możejko, a trzecie miejsce zajęła zwyciężczyni pierwszej edycji Wbiegnij na Varso Tower, Iwona Wicha.

- Cieszę się podwójnie - nie tylko z miejsca, ale i że forma powoli się pojawia. Trenuję w tym sezonie dużo mniej, a mimo to pobiegłam tylko 11 sekund wolniej niż w 2022 roku, kiedy wygrałam ten bieg. Gratulacje dla Klaudii i Ines! - przyznała Iwona Wicha, 3. miejsce podczas Wbiegnij na Varso Tower 2024.

Łącznie w trzeciej edycji biegu na Varso Tower wystartowało ponad 700 osób. W kategorii OPEN - z wyłączeniem zawodników i zawodniczek elity sportowej - zwyciężyli Bartek Parkasiewicz i Dominika Ostrowska. Wśród biegaczy znalazła się też liczna grupa osób na co dzień pracujących w kompleksie biurowym Varso Place.

Wzorem lat poprzednich, wydarzenie miało też wymiar charytatywny. Dzięki Fundacji HB Reavis przekazano czek na 50.000 złotych dla Polskiej Akcji Humanitarnej.

Patronat honorowy nad biegiem objął Prezydent m. st. Warszawy, Rafał Trzaskowski. Sponsorem strategicznym organizowanego przez HB Reavis wydarzenia jest Bank Pekao S.A. W gronie sponsorów są też kancelaria CMS oraz PZU Zdrowie, a partnerami wydarzenia są Magnicity Warsaw, NYX Hotel Warsaw, CIC Warsaw i kluby fitness Zdrofit.

Źródło artykułu: Informacja prasowa