Były sportowiec wrócił na podium. "Czuję się świetnie"

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski /  Na zdjęciu: Artur Partyka, Sebastian Chmara
WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: Artur Partyka, Sebastian Chmara
zdjęcie autora artykułu

- Wróciłem do regularnych treningów i czuję się świetnie. Zgubiłem kilka kilogramów, mam mnóstwo energii. Jeśli przetrwam kilka lat, to być może zdecyduję się na powrót do 10-12 treningów tygodniowo - tak o swojej nowej pasji mówi, Sebastian Chmara.

Były znakomity wieloboista, a obecnie wiceprezes PZLA i komentator TVP Sport od ponad roku trenuje triathlon. W najbliższy weekend 52-latek wystartuje na imprezie LOTTO Challenge Gdańsk powered by PGE. W tym roku odniósł on także swój pierwszy znaczący sukces w nowej dyscyplinie.

- Podczas zawodów w Żninie stanąłem na podium w kategorii wiekowej. Zawody nie były dla mnie łatwe, bo miałem spore problemy na pływaniu. Później jednak dobrze pojechałem na rowerze i pobiegłem, a na końcu miałem spore powody do satysfakcji. To jednak dopiero początek, bo najważniejszym start czeka mnie dopiero w połowie lipca w Bydgoszczy - dodaje Chmara, który w Gdańsku zmierzy się z dystansem olimpijskim, gdzie do pokonania będzie miał 1,5 km pływania, 40 km jazdy na rowerze i 10 km biegania.

Były sportowiec podchodzi do przygotowań bardzo poważnie, a treningów nie odpuszczał nawet podczas ostatnich mistrzostw Europy w lekkoatletyce, które komentował wspólnie z Przemysławem Babiarzem. Motywacją dla niego są nie tylko kolejne zawody, ale także możliwość rywalizacji z innymi byłymi lekkoatletami jak choćby Markiem Plawgo, czy Filipem Walotką. Na ich tle Chmara notuje zdecydowanie najlepsze wyniki, a jego najmocniejszym punktem jest znakomita jazda na rowerze, na którym uzyskuje średnie około 40 km/h.

- Cieszę się na start w Gdańsku, bo fajnie będzie znów sprawdzić swoje możliwości. Nie zakładam żadnego konkretnego wyniku, ale jeśli będę się czuł dobrze, to być może na trasie biegowej zaryzykuje pobiegnięcie aż do "odcinki". Sam start traktuję jednak jako kolejny ważny trening - zdradza Chmara.

Wśród ambasadorów LOTTO Challenge Gdańsk powered by PGE znajdują się także inni przedstawiciele lekkoatletyki jak choćby trener sztafety 4x400 metrów Aleksander Matusiński oraz Małgorzata Hołub-Kowalik. Na trasie poza Chmarą pojawi się także wspomniany wcześniej Marek Plawgo, ale on tym razem będzie ścigał się na dystansie średnim, gdzie do pokonania będzie miał 1,9 km pływania, 90 km jazdy na rowerze i 21,1 km biegania.

Poza rywalizacją amatorów w Gdańsku zmierzą się także zawodowcy, a faworytem całej imprezy jest najlepszy obecnie polski triathlonista, Kacper Stępniak.

ZOBACZ WIDEO: Rekordowa edycja wyścigu w Warszawie. "To trasa na rekord świata"

Czytaj więcej: Była partnera gwiazdy odpowiada: Dzieci padły ofiarą agresji Dudek narobił sobie problemów

Źródło artykułu: WP SportoweFakty