Nagranie niesie się po sieci. Tak zachował się Ukrainiec wobec Irańczyka

Podczas ceremonii medalowej na MŚ w trójboju siłowym Irańczyk dwukrotnie chciał podać rękę triumfatorowi. Kamery nagrały, jak w tej sytuacji zachował się mistrz świata z Ukrainy.

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Kamery nagrały, jak zachował się mistrz świata z Ukrainy, gdy Irańczyk chciał mu pogratulować YouTube / Kamery nagrały, jak zachował się mistrz świata z Ukrainy, gdy Irańczyk chciał mu pogratulować
W RPA trwają mistrzostwa świata w trójboju siłowym.

W kategorii do 74 kg ze znakomitej strony pokazał się Ivan Chuprinko. Reprezentant Ukrainy wygrał rywalizację i ustanowił nowy rekord świata.

Podczas ceremonii medalowej obok triumfatora stanęli srebrny medalista Marcel Vorster z RPA oraz zdobywca brązowego krążka Irańczyk Amir Reza Mesforoosh.

Stojąc na najwyższym stopniu podium Ukrainiec pogratulował srebrnemu medaliście. Gdy po chwili dłoń w stronę Chuprinko wyciągnął także Irańczyk, złoty medalista odmówił podania ręki przeciwnikowi.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Potężna bomba. Bramkarz nie miał żadnych szans
Po chwili Irańczyk raz jeszcze wyciągnął dłoń w kierunku triumfatora, ale reprezentant Ukrainy ponownie odmówił podania ręki.

Od początku inwazji rosyjskich wojsk na niepodległą Ukrainę (od lutego 2022 roku) wielu ukraińskich sportowców nie podaje dłoni sportowcom z Rosji oraz Białorusi i Iranu, których reżimy militarnie wspierają rosyjskie wojska, bestialsko atakujące Ukrainę. W ten sposób Ukraińcy wyrażają swój sprzeciw przeciwko agresorowi i państwom, które go wspierają.

Sytuację z MŚ w trójboju siłowym zobaczycie na poniższym nagraniu:

Czytaj także:
Skandaliczne słowa Rosjanina po tym, co spotkało Kostiuk. Powinien się wstydzić!
Szedł do kina, gdy nastąpił atak rakietowy Rosji. "Tak bardzo ich nienawidzę"

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×